Субота, 19 квітня 2014
Меню сайту
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Цікаві лінки
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Хто на сайті
На даний момент 2 гостей на сайті
_______________________ Ваші відгуки та пропозиції відсилайте нам за адресою kult_kic@ukr.net _______________________
Відділ культури національностей та релігій
PDF Друк

   Вітання відділу культури національностей та релігій Кіцманської районної державної адміністрації.

 

Шановні відвідувачі!

       Вітаємо Вас на офіційному веб-сайті відділу культури національностей та релігій Кіцманської районної державної адміністрації. На теренах нашого району створені певні умови для якісного використання в діяльності установ та закладів культури можливостей комп'ютерно-інформаційних технологій. Освоєння та використання цих технологій є однією з важливих умов модернізації керівництва культурно-дозвіллєвими процесами, а також, що головне, дає можливість вдосконалювати надання культурно-дозвіллєвих послуг, робить їх захоплюючими, глибоко пізнавальними. Надіємось, інформація, розміщена на нашому веб-сайті, надасть можливість більше ознайомитись із закладами культури нашого району, творчими здобутками, народними промислами та передовим досвідом культпрацівників Кіцманщини. Сподіваємось на конструктивну, продуктивну працю, цікаві, творчі пропозиції щодо модернізації, удосконалення галузі культури.

 

 

Новини03.04.14


3 квітня 2014 року на базі Кіцманської центральної районної бібліотеки відбувся районний семінар-практикум на тему: «Бібліографічна діяльність, як важлива складова іміджу бібліотеки».         

Захід розпочався з літературної композиції «І спалахнула днем нова свіча», яку написала і процитувала директор централізованої бібліотечної системи Сухолотюк О.М. Дана композиція присвячена сумним сороковинам пам’яті «Небесної сотні», яку працівники бібліотеки вшанували хвилиною мовчання.             

На сьогоднішній день довідково-бібліографічну роботу в бібліотеках неможливо уявити без використання електронних ресурсів, впровадження інформаційних технологій. «Кожен бібліотекар району повинен тримати руку на пульсі усіх подій, які відбуваються на теренах нашої держави і не тільки, рухатись у напрямку розвитку ефективного та швидкого інформування населення. Адже кожен з нас може отримати в бібліотеці душевний спокій, втіху в печалі, моральне оновлення і щастя, якщо тільки вміє володіти тим дорогоцінним ключем, який відкриває таємничі двері цієї скарбниці» -  зазначила Орися Миколаївна.

Програма семінару складалася з таких питань:

1. Бібліографічна діяльність бібліотек у новому інформаційному середовищі

2. Доступність інформації бібліотек в сучасних умовах

3. Бібліографічна робота бібліотек: традиції та новації

4. Роль бібліотек по інформаційному забезпеченні користувачів

5. Формування сучасного іміджу бібліотеки

Завершився семінар-практикум обміном досвіду між коллегами, про те як потрібно досягати успіху в сучасному інформаційному просторі та залишатись на високому рівні інформування населення.  


28.03.14


 

Шановні працівники культури Кіцманщини!

Сьогодні, 28 березня 2014 року, після восьми років роботи, я залишаю посаду начальника відділу культури, національностей та релігій. Так склалось, що мені немає можливості зібрати всіх працівників культури району і сказати прощальні слова. Тому я вирішив розмістити цей текст на офіційному сайті галузі культури району.

Шановні клубні та бібліотечні працівники, вчителі та працівники мистецьких шкіл, керівники народних аматорських колективів, прийміть найщиріші слова подяки за Вашу нелегку, разом з тим, потрібну роботу. Завдяки Вам галузь культури Кіцманщини протягом цього періоду була в числі кращих. Я, як начальник, намагався зберегти і об’єднати всі структурні підрозділи галузі в одну велику культурно-мистецьку родину. І мені це вдалося. Сьогодні, згідно діючих нормативів, в районні повністю функціонує мережа культосвітніх установ. Сьогодні, силами всіх працівників галузі проводяться масштабні заходи. Сьогодні, всі структурні підрозділи працюють спільно і злагоджено. Сьогодні, народні аматорські колективи району виступають на обласних, всеукраїнських та міжнародних сценах. І тільки завдяки цьому галузь культури району досягла значних результатів.

Особливі слова подяки хочу також сказати керівникам народних та аматорських колективів а також їх учасникам. Завдяки Вам, народні звичаї і традиції Кіцманщини будуть збереженні, примноженні і переданні нашим нащадкам.     

На завершення хочу ще раз всім Вам щиро подякувати і за роботу, і за розуміння, і за терпіння та побажати всім Вам і Вашим родинам міцного здоров’я, щастя і Божого благословення.  

 

 

З повагою,

Олександр Юрков.

 Шановні працівники галузі культури !
 

       Щиро дякую усім Вам за роботу, за розуміння та за щоденну підтримку і допомогу.

       Було приємно з Вами виконувати ті завдання, які ставилися перед працівниками культури.

       Нехай Ваша турбота про людей повернеться для Вас добром і повагою.

       Здоров’я, наснаги, нових перемог і досягнень.

       В родинах добра і злагоди. 


        З великою людською повагою, 

        Валентина Рухтурак

 

 


З нагоди роковин Т. Г. Шевченка центральна районна бібліотека оформила цикл розгорнутих книжково-ілюстративних виставок до 200-річчя Великого Кобзаря під назвою «У вінок Кобзареві».

На одній із поличок виставки експонуються  видання «Кобзаря» різних років видавництва та форматів. Кожного дня біля виставок проводяться голосні читки поезії Шевченка до яких залучаються всі відвідувачі бібліотеки.


25.03.14


25 березня 2014 року в обласній дитячій бібліотеці відбувся ІІІ етап обласного конкурсу  «Найкращий читач України – 2014». В конкурсі  взяли участь  переможці  районних конкурсів.  Він проводився окремо для учнів 6,7 і 8 класів по таких критеріях:

1.Бліц – турнір

2. Представлення  книги

3. Письмове  завдання

Кіцманський район представляли Гуцуляк Антон – учень 7-А класу   Кіцманського ЗНЗ І-ІІІ ст.,  читач  районної дитячої бібліотеки та  Воловідник  Каріна – учениця  8-А  класу  Шипинського ЗНЗ, читач бібліотеки с. Шипинці.

Журі під головуванням Кирилюк Л.М. – директора обласної дитячої бібліотеки визначили переможця обласного конкурсу «Найкращий читач  України - 2014» серед учнів 8 – х класів – Воловідник Каріну, яка отримала головний приз – поїздку  на заключний етап  Конкурсу – Фестиваль  дитячого читання «Книгоманія»  в  межах Міжнародного фестивалю у Львові, який  відбудеться 15 -18 травня 2014 року.

 

18.03.14


18.03.2014р. в Кіцманській районній дитячій бібліотеці відбувся ІІ етап конкурсу дитячого читання  "Найкращий читач району - 2014", де зібралися ерудовані, кмітливі, спритні та інтелектуальні діти 6, 7, 8  класів які перемогли в першому етапі конкурсу, що проходив в бібліотеках району.

З вітальним словом до учасників конкурсу звернулася директор Кіцманської централізованої бібліотечної системи Сухолотюк Орися Миколаївна, яка побажала всім  віри  в  перемогу, високих  мрій,  їх  здійснення та зазначила що «Хто любить книгу, хто любить читати, той  завжди на висоті».

Журі під головуванням Дарчук  А. Г. – заступника директора по виховній роботі Кіцманської районної гімназії серед 15 учасників визначили переможців, якими стали:

серед учнів 7 –х класів  учень 7-А класу Кіцманського ЗНЗ І-ІІІ ст.  Гуцуляк Антон

серед учнів 8- х класів учениця 8 –А класу Шипинського  ЗНЗ І –ІІІ ст.  Воловідник Каріна.

Переможці отримали дипломи  «Найкращий читач  району  - 2014», книги «Кобзар» Т.Шевченка (на честь 200-річчя від дня народження), а також можливість приймати участь в обласному конкурсі, який відбудеться 25 березня в обласній дитячій бібліотеці.

Додатковим призом була нагороджена учениця 6 (ІІ)-Б класу Кіцманської  районної  гімназії Стефаник Марина «За креативне представлення книги  і  високу культуру мовлення».

Всіх інших учасників було відзначено грамотами та пам’ятними  відзнаками.

Бажаємо переможцям та учасникам конкурсу, успіхів у навчанні, нехай книга стане гарним і добрим супутником на все їхнє життя!


13.03.14


З нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка Стрілецькокутська сільська бібліотека спільно з вчителями-філологами  Стрілецькокутського ЗНЗ 13 березня 2014 р. провели день інформації, який включав в себе:

- літературно-музичний вечір «Шляхами Тарасової  долі»;

- поетичний калейдоскоп «Від серця поета до нашого серця»;

-  літературну вікторину «Творчість Шевченка віками не згасне»;

- книжкову виставку «Високе слово Кобзаря»

Діти були ознайомлені з життєвим та творчим шляхом Т.Шевченка, з його мистецькою спадщиною, з значенням творчості поета в розвитку світової культури. Розповіли  про  Тараса  Шевченка,  який є символом народної волі та високих моральних устоїв, людина, яка жила в непростий час і зробила вагомий внесок у розвиток української мови.


09.03.14


9 березня в приміщенні бібліотеки  с.Брусниця, пройшов літературний вечір «Пророчі Тарасові слова – будуть жити вічно» приурочений 200-тій річниці з дня народження Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка.

Розпочався захід з вшанування пам’яті Небесної сотні, які загинули в наслідок жахливих подій 18 – 21 лютого в м.Київі. З короткою промовою виступила, член виконкому Брусницької сільської ради, колишній вчитель історії – Марія Георгіївна Гумінська. Протягом заходу звучали літературні слова Тараса Шевченка у віршах, які виконували учасники дитячого театру книги «Веселка», який діє при бібліотеці. Також виступили і учасники районного конкурсу читців «Хвилююче слово пророка»: Анна Яцько с.Кальнівці і Микола Панчук с.Чортория.

Протягом вечора всі присутні, мали змогу ознайомитися з творчістю та життєвим шляхом письменника, переглянули фільм–бук трейлер за книгою «Тарас Шевченко… Художник з душею поета», переглянули театралізовані сценки «Як Тарас чумакував» і «Тарас – художник».

Під кінець вечора, юні аматори привітали усіх жінок з теплим, весняним жіночим днем 8 березня, адже за історичних обставин так сталося, що календарні дати тісно переплелися  в дві невідємні частини нашого сьогодення.


 09.03.14


У день народження нашого славетного українця у клубі села Клокічка відбулася літературно-мистецька година «Ти в моєму серці Україно, думою Шевченка гомониш» присвячена 200 річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.

Під час заходу діти ознайомилися із сторінками життя Тараса Шевченка, декламували вірші та дивились презентацію про роки життя генія.

Шануймо свою історію, дбаймо про наше майбутнє, прививаймо почуття шани до свого роду та цілого народу, бо тільки це допоможе зберегти нашу націю.


 


9 березня 2014 р. в бібліотеці с. Ошихліби відбулася літературно-мистецька година «Буковинський вінок Кобзареві» присвячена 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка, яка розпочалася з хвилини мовчання в пам’ять за полеглими Героями Майдану.

Під час заходу всі присутні ознайомилися з творчістю та життєвим шляхом Шевченка, з книжковою виставкою «Уклін тобі Тарасе!» присвяченою 200-річчю письменника.

Вокальна група будинку культури с.Ошихліби виконала твори на слова Т. Г. Шевченка.


 


У Шипинецькому будинку культури відбувся літературний вечір «Кобзарю, знов до тебе я приходжу», присвячений 200-літтю від дня народження Т.Г.Шевченка, проте святкування такої визначної дати нашого літературного генія стало затьмарене тривожними та сумними подіями, що відбулись у нашій державі. В пам’ять про героїв Небесної сотні Грекул Олександр прочитав вірш-звернення «До матері», також пролунала пісня-реквієм «Пливе кача» у виконанні Юрія Орлецького та вокального гурту «Струни Серця», яку із сльозами на очах слухали всі присутні у залі.

Українське жiноцтво являється улюбленою тематикою багатьох поезiй великого спiвця Тараса Шевченка. У своїх творах Поет з великою нiжнiстю та глибокою любов'ю описував життя простої української жiнки. І саме нелегку жіночу долю у постановці поеми «Наймичка» продемонстрували вчителі Шипинського ЗНЗ (Грудей А.М., Пілат Н.М., Цікал М.Д., Орлецький Ю.Г., Войценко М.І.) та працівники будинку культури (Мошук В.І. та Кормиш А.М. )

Власні вірші декламували також запрошені автори: член національної спілки письменників України - Місевич Василь Хризонтович та заслужений працівник культури - Мошук Василь Іванович.

На сцені ожила персонаж із поеми «Русалка» у виконанні Григорак Каріни. Учні Шипинського ЗНЗ декламували вірші Шевченка і тріумфально виконали духовний гімн України «Боже, великий, єдиний».

Наприкінці вечора в залі своєю потужністю і величчю пролунав невмирущий твір нашого генія «Реве та стогне Дніпр широкий». Весь вечір був просякнутий духовністю та патріотичністю.

 

07.03.14


07 березня 2014 року в приміщенні районного будинку народної творчості та дозвілля м. Кіцмань відбулися урочистості з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

Захід розпочався з хвилини пам’яті Героїв Небесної сотні. «Протягом останніх місяців ми показали, що українці – патріоти, які життя готові віддати за рідну Вітчизну та ніколи не стануть нічиїми рабами, щоб в нашій державі була, за Т.Шевченком, «своя правда і сила, і воля» – зазначив голова районної ради Павло Лупул.

Світлана Деревенко – голова районного об’єднання Всеукраїнсьокого товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка зачитала всім присутнім власний вірш «Читайте Шевченка».

Безсмертні твори Великого Кобзаря прозвучали у виконанні народного аматорського хору будинку культури с. Драчинці, аматорського колективу бандуристів Мамаївської музичної школи, читця-декламатора, методиста районного будинку народної творчості та дозвілля Григірчик Марини та народного аматорського хору районного будинку народної творчості та дозвілля.


07.03.14


7 березня біля пам'ятника Тараса Григоровича Шевченка в с.Витилівка відбулось Шевченківське свято "Вінок шани Кобзарю", присвячене 200 річчю від Дня народження Тараса Шевченка. Палке Тарасове слово звучало у віршах, які читали: Сорохан Варвара, Бурденюк Люба, Гешко Юрій, Гугуман Ілля та Головачук Наталія Денисівна.

Сільський голова Ванчуляк Іван Ілліч розповів історію  пам'ятника Шевченка в с. Витилівка, який встановлено за часів комуністичного режиму. 

Всі присутні поклали вінок до пам'ятника Великого Кобзаря.


 


До 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка для дітей села Реваківці з 3-8 березня проведено цикл заходів: конкурс читців «Уклін, тобі Тарасе»,  Всеукраїнська українознавча гра «Соняшик», конкурс малюнків «Хочу малювати як Шевченко», рольова гра «Шевченкове слово».

В даних заходах діти змогли відчути себе художниками та декламаторами віршів Великого поета. Також вони мали можливість переглянути мультфільми про Т.Г.Шевченка, які були створені до ювілею Кобзаря.


 


З нагоди відзначення Міжнародного жіночого дня 8 березня клубними працівниками Берегометської сільської ради було організовано акцію «Вітаємо вас щиро». В рамках якої  учасники вітальної групи привітали жительку села Клокічка Рошко Домну зі святом!

 Виховуймо у наших дітях любов, тепло до одиноких  літніх людей. Бо ті хвилини радості що отримує людина у житті вона проносить до кінця своїх днів.
07.03.14


З нагоди 200-річчя від дня народження великого Кобзаря 7 березня  Хлівищенська сільська бібліотека спільно з сільським клубом організували та провели літературний вечір «Тарас Шевченко – провісник долі України». На заході присутні познайомились з життєвим та творчим шляхом Т.Шевченка, з його мистецькою спадщиною, значенням творчості поета в розвитку світової культури.

Відкрити для учасників заходу багатогранну постать поета допомогла  книжкова виставка «Поки сонце з неба світить, Тебе, Тарасе, не забуть», на якій експонуються твори геніального поета і розповіді про нього.

В цей день були зачитані найкращі твори, адже поезія Шевченка живе, розквітає. Зі строк геніальних творів перед нами постає невмирущий образ великого сина України, його життя, спогадів, бажань та великих мрій для України. Діти з великим задоволенням декламували свої улюблені вірші з «Кобзаря», за що отримали солодкі подарунки. 

На вечорі були відтворені сценки з п’єс, продекламовані поеми «Сон», «Гайдамаки», «Назар Стодоля» та ін.


06.03.14


З метою  залучення дітей та юнацтва до вивчення життя та творчості Т.Г.Шевченка, заняття літературною творчістю, підвищення ролі бібліотек в популяризації творчої спадщини Кобзаря та належного  відзначення  200 -річчя  від дня  народження Т.Г.Шевченка в Кіцманській  районній  дитячій  бібліотеці  успішно проходить Шевченківський тиждень.

У читальному залі оформлено  книжково-ілюстровану виставку  «Уклін тобі,  Тарасе!». Щоденно проходять інформаційні хвилинки для відвідувачів бібліотеки «Незабутній Шевченко». Також оформлена  виставка творчих робіт читачів бібліотеки  по творах Шевченка «Перші проби пера».

06 березня  відбувся літературний конкурс бібліографічними сторінками поета «Тарасова зоря»  на  який  були  запрошені  учні 7 класу  Кіцманського ЗНЗ І-ІІІ ст. та активні читачі  бібліотеки.

Захід розпочався Шевченківськими читаннями в яких взяли участь: Шелефета Віталіна, Довбуш Олеся, Старик Артур, Беженар Тарас та  Захарюк Валентин.

Завідуюча бібліотеки ознайомила всіх присутніх з дитинством Тараса,  розповіла про його вдачу, талант, оточення, славу та останні дні поета. Читачі  уважно слухали та активно доповнювали свої  знання по біографії Шевченка.

Гостем заходу була дитяча  письменниця  Кіцманщини  О.І.Савченко- Гнатюк. Вона презентувала присутнім свої поезії, які присвятила поету з нагоди його роковин. Мисюк Богдана зачитала авторський вірш, який присвятила ювілею Кобзаря.

Захід завершився вікториною «Що ми знаємо про Кобзаря?» в якій взяли участь всі присутні.


06.03.14


06 березня бібліотекою села Брусенки було проведено літературний вечір присвячений 200-річчю від дня народження відомого українського письменника та художника Тараса Григоровича Шевченка. Для проведення вечора сільською бібліотекою була оформлена розгорнута  книжкова виставка «У вінок кобзареві ми вплітаємо майбутнє», на якій було представлено твори Т.Г.Шевченка, література про його життя і діяльність, а також твори інших письменників про життя Кобзаря. Книжкова виставка була доповнена творами живопису, а саме картинами які малював художник - Шевченко та вишитим портретом Т.Г.Шевченка.

На вечорі були присутні голова сільської ради Гуля Іван Дмитрович, а також адміністрація школи на чолі з директором школи Собком Миколою Михайловичем, які у своїх виступах розповіли присутнім про великого Кобзаря: «Т.Шевченко пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру. Ми повинні завжди пам’ятати про генія українського народу та його неоціненний внесок у розвиток української мови та літератури».


05.03.14


З нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка, 5 лютого 2014 року в читальному залі Кіцманської районної бібліотеки відбулася літературна година «Тече вода з-під явора».

На захід завітали студенти Кіцманського ДАТ, вони декламували вірші з поезії Тараса Григоровича та слухали щирі слова любові до видатного сина українського народу гостей заходу: Палятинського Й.Я. – поета, члена національної спілки журналістів України, Мажар І.І. – вчительки української мови та літератури, Савченко-Гнатюк О. І. – місцевої поетеси.

Гості читали уривки з поем Шевченка та власні вірші про Кобзаря, а на завершення звернулися до молоді із закликом бути чесними, вірними, справедливими, терпеливими і в цей важкий для України час і на протязі всього свого життя.


05.03.14


5 березня Лужанська бібліотека спільно із Лужанським  ЗНЗ  I-III  ст.  ім.В.Орелецького  організували Шевченківське свято «Обніміться  ж, брати мої, молю Вас, благаю» (до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка).

Учасники заходу читали вірші Кобзаря, інсценізували уривок з книги О.Іваненко «Тарасові шляхи», в якому відображено далеке кріпацьке дитинство поета.

  Також на святі була організована книжкова виставка «І любов`ю до Тараса усі озовіться …».

 

04.03.14


04 березня 2014 року в  Кіцманській  районній  дитячій  бібліотеці  відбулась  літературно-мистецька година «Володимир Івасюк: мелодія життя», (присвячена 65-й річниці від дня народження В.Івасюка).

На вшанування пам’яті видатного українського композитора  були  запрошені  учні  6  класів Кіцманського ЗНЗ та активні читачі бібліотеки.

Учні ознайомились із життєвою долею Володимира Івасюка, його пісенною творчістю.

Гості заходу: вчитель-методист Кіцманської музичної школи ім. В.Івасюка (однокласниця В.Івасюка по музичній школі) Семенюк Г.В. поділилась спогадами про роки, коли вони разом навчались, а директор Кіцманського краєзнавчого музею – Савчук О.В.  представила оригінальні експонати (щоденники, графічні роботи, автопортрети) В.Івасюка та розповіла про І  пісенний конкурс «Червона рута» (1989р.) в Чернівцях, бо сама була очевидцем тих подій.

 


З нагоди святкування 200-річчя видатного сина українського народу геніального поета, художника, полум’яного борця за свободу і щастя народу Тараса Григоровича Шевченка в бібліотеках Кіцманщини оформлено книжкові експозиції, виставки, тематичні полиці та проводяться різноманітні масові заходи, зокрема:

 1. 8 лютого - бібліографічний перегляд літератури «Живуть, Тарасе любий, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово» (бібліотека с. Шипинці);
 2. 12 лютого - конкурс читання поезій Шевченка (бібліотека с. Суховерхів), 4 березня - літературна година «Уклін, тобі Тарасе»;
 3. 16 лютого - година інформації «Знаємо його і знані будемо», 26 лютого - бібліографічний огляд літератури «Безсмертя генія» (бібліотека с. Кліводин);
 4. 18 лютого - конкурс віршів «Шевченкове слово пророче»,  21 лютого - вікторина «Чи знаєте ви твори Тараса Григоровича Шевченка?» (бібліотека с. Валяво);
 5. 19 лютого - літературна година «У вінок Кобзареві» (бібліотека с. Іванківці);
 6. 26 лютого - вечір поезії «Ми чуємо тебе, Кобзарю крізь століття», 28 лютого - поетична година  «Тарасова світлиця» (бібліотека с. Шишківці);
 7. 27 лютого - бібліотечний урок «Шевченко жити буде, поки на землі житимуть люди» (бібліотека с. Давидівці);
 8. 3 березня - літературна композиція «Шевченківськими шляхами», година спілкування «Дзвенять Кобзареві струни» (бібліотека с. Берегомет);
 9. 4 березня - літературні читання «Літопис шани Тарасу Шевченку» (бібліотека с. Лашківка);
 10. 4 березня - поетичний вечір «Тарасова світлиця» (бібліотека с. Ревне).

 

18.02.14


18 лютого 2014 р. в Кіцманській музичній школі ім.В.Івасюка відбувся шкільний фестиваль «Пісня буде поміж нас», присвячений 65-річниці від дня народження В.Івасюка, в якому взяли участь 15 учнів різної вікової категорії. Звучали пісні Івасюка, серед яких були маловідомі «Колискова для Оксаночки» (виконавець Гулько Валерія), «Капелюх» (виконавець Дячук Вадим), «Кольорові пташки» (виконавці Філіпчук Ангеліна, Бабяк Анастасія), «Там за горою, за крем’яною» (виконавець Федик Анастасія ).

Кращі виконавці Федик Анастасія, Бойчук Тетяна, Тофан Тамара, за рішенням дирекції школи візьмуть участь у районному конкурсі.

В фестивалі також брали участь виконавці, які були переможцями районного конкурсу «Пісня буде поміж нас», а саме: Іленкуца Любов - 2012 р., Баланецька Яна – 2013 р.

Надзвичайно тепло зустрічали виступи колишнього випускника школи Шидловського Івана, який виконав авторську пісню «Тільки ти» та пісню В.Івасюка «Мила моя».

В заході взяла участь Козак Марія, юрист за освітою, яка натхенно виконала пісню В.Івасюка «Тільки раз цвіте любов» та «Зелен клен» (слова Ю.Рибчинського, муз.І.Поклада).

Гості свята молодший науковий співробітник Чернівецького обласного меморіального музею В.Івасюка Логінова Олена Володимирівна та директор видавничого дому «Букрек» Дарина Туз-Максимець на завершення привітали всіх присутніх, подякували учасникам та дирекції школи за проведену роботу і подарували школі книги: «Пісенна Шевченкіана», «Пісенна Кіцманщина», книгу колишнього випускника Кіцманської музичної школи, Заслуженого працівника культури України, композитора Василя Мошука «Розправ крила, Україно» та книгу з серії «Пізнаю Україну» - «Рідні мелодії та ритми». А учасникам – книгу про Володимира Івасюка та книги казок Василя Кукільняка.

Фестиваль завершився піснею «Червона рута» у виконанні всіх учасників свята. 


15.02.14


 15 лютого 2014 року в районному будинку народної творчості та  дозвілля м. Кіцмань відбувся районний конкурс читців, присвячений  200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.

 В конкурсі взяли участь учасники аматорського мистецтва, учнівська  та студентська молодь, віком – від 12 до 25 років.

 Журі конкурсу під головуванням Скулеби Г.В. – редактора  Кіцманського районного радіомовлення визначили переможців:


І місце – Стабрин Мирослава (с. Ставчани);

ІІ місце – Григірчик Марина (м. Кіцмань);

ІІІ місце – Палійчук Михайло (смт. Лужани).

Переможці конкурсу нагороджені грамотами та грошовими нагородами. Також їм надається право на участь в обласному конкурсі читців – декламаторів.

 

13.02.14


13 лютого 2013 року в територіальному центрі соціального захисту населення працівники бібліотеки провели літературно-музичну годину «Велич Кобзаря» присвячену 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Бібліотекарі розповіли присутнім про життя та творчість Кобзаря, також прочитали уривки з поеми «Марія» та «Катерина».

Народний аматорський театр-фольклору «Кіцманчани» виконали пісні на слова Т.Г.Шевченка «Така її доля», «Тече вода в синє море», «Ой у полі могила».


 


13.02.2014р. відбулася зустріч із вихованцями старшої групи ДНЗ «Барвінок» с. Берегомет на якій бібліотекар бібліотеки с. Реваківці презентувала книгу Євгена Білоусова «Тарасове перо».

У маленьких слухачів була можливість послухати повість-казку про дитинство та юність Тараса Григоровича Шевченка на аудіо записі, захопливу розповідь про чарівне перо таланту, яке зявляється раз у сто років і як воно потрапило до маленького Тарасика та не легку його долю.


12.02.14


12 лютого 2014 року в рамках відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка працівники бібліотеки смт. Лужани взяли участь у проведенні виховної години «Вчимося правди, розуму і мудрості у Шевченка»для учнів  Лужанського загально-освітнього навчального закладу, де була представлена книжкова виставка «Наш Шевченко». 


 


«Безсмертна слава Кобзаря»

Ось уже 200 років Україна живе з іменем національного Пророка, невмирущого генія слова, воістину народного поета, художника, борця за ідеали справедливості та добра – Тараса Шевченка.

Великий Кобзар став знаковою фігурою не лише української, а й світової літератури здобувши право на безсмертя. У Неполоковецькій бібліотеці представлена літературна вітальня до знаменної дати «Вогненне слово Кобзаря», де презентовані усі твори Т.Шевченка та книги письменників, які розповідають про життя поета.


04.02.14


4 лютого 2014 року в районній дитячій бібліотеці м. Кіцмань в рамках Всеукраїнської акції «Буковинський вінок Кобзареві» відбулася літературна година «Батько Тарас – дітям України». Бібліотекарі ознайомили всіх присутніх з дитячими роками життя Т.Шевченка, діти читали поезії Кобзаря та ознайомилися з його останньою прижиттєвою книжкою «Буквар південноруський» (1861).

Дана книга призначалася для навчання грамоти українською мовою в недільних школах, адже Шевченко мріяв про поширення навчання, просвіту неграмотних дітей, турбувався про майбутнє народу і його духовність. Він писав: «Якби Бог поміг оце мале діло зробить, то велике само б зробилося». 


22.01.14


22 січня в селі Драчинці відбувся урочистий захід “Велична і свята моя ти Україно” до Дня Соборності України.            

Учасники танцювальних колективів  будинку культури: “Драчинецький сувенір” та “Сонечко” присвятили цій події українські народні танці, зимній настрій підтримали маленькі колядники – своїми віншуваннями та колядками, вокалісти: Піц Вікторія, Попович Світлана та Колесник Ірина зачарували присутніх піснями про Україну, Лунгул Мар’яна торкнулась до душі кожного присутнього, прочитавши вірш В.Симоненка «Україно, п'ю твої зіниці»,  а юні козачата (вітальна група будинку культури) присягали «На вірність Україні і українському народу».

У сільській бібліотеці була відкрита книжкова виставка «Ти одна і неподільна, Україно, моя вільна», виставка декоративно-прикладного мистецтва, проведений бібліографічний огляд літератури та експонувалися портрети українських письменників та історичних діячів, чия творчість і діяльність нерозривно пов’язана з боротьбою за волю України.


22.01.14


22 січня 2014 року в районному будинку народної творчості та дозвілля відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня Соборності та Свободи України. Голова районної державної адміністрації Віталій Темерівський побажав учасникам урочистих зборів миру, злагоди, сил та натхнення для нових досягнень на благо рідної Кіцманщини та України!

Учасників урочистого зібрання привітав також голова районної ради Василь Ящук. Разом керівники району відзначили почесними грамотами активних представників місцевого самоврядування, державних та громадських організацій. 


19.01.14


Різдвяні свята є найурочистішими серед християнських свят, які урочисто відзначаються у кожній родині. Ці свята особливо величні і ознаменовують собою віру у здійснення всіх мрій та починань у Новому році, різдвяна зірка осяює новий шлях, Святий Василь благословляє, а Йорданська вода очищує та оновлює.

І в ці традиційно світлі святкові дні, 19 січня - на Водохреща, в Шипинському будинку культури проводилось театралізоване дійство «Від Різдва до Йордану». Для всіх шипинчан та гостей свята аматори художньої самодіяльності відтворили святкування Різдва в сімейному колі. А за тиждень після Різдва – Щедрий вечір, або свято Маланки. Звичай маланкування наповнене неповторною містичністю та чарівністю. Всі присутні в залі побачили шипинецьку переберію, «сучасну» Маланку, традиційним стало «водіння кози». Із щедруванням й танцями колядники відганяли злих духів і в радості зустрічали Старий Новий рік.

На Водохреща звучали величні колядки про хрещення нашого Спасителя в річці Йордані, а наприкінці вечора пролунала традиційна шипинецька коляда «Пане-господарю, чи спиш, чи чуєш?», яку колядували всі присутні у залі.


16.01.14


З року в рік в клубі «Надія» при централізованій бібліотечній системі проходять Різдвяні зустрічі. Така зустріч відбулась і 16 січня цього року. З святковою програмою для учасників та гостей клубу виступив народний аматорський театр фольклору «Кіцманчани».

Всі присутні підтримали виступ колективу радісною колядкою, поділилися один з одним маловідомими молитвами Різдва Христового, розповіли легенди про Христа та послухали новорічну поезію Й.  Палятинського.


14.01.14


14 січня 2014 року біля міської ялинки м. Кіцмань відбулося районне свято «Від Різдва Христового до Василія» в якому взяли участь народні аматорські фольклорні колективи («Южинецькі молодички», «Червона калина», «Струни серця», «Калинове намисто») та колективи Маланок району (м. Кіцмань, с. Суховерхів, с. Нижні станівці, с. Ставчани).

З вітальними словами до всіх присутніх звернулися: голова Кіцманської районної державної адміністрації В.Темерівський, голова Кіцманської районної ради В.Ящук, міський голова С.Булега.

За гарні колядки та веселу Маланку керівники району В.Темерівський та В.Ящук подякували всім учасникам та дали коляду.


14.01.14


14 січня 2014 року біля будинку культури с. Берегомет відбувся традиційний огляд колядок «Маланічка Петрівочка - славна наша Колядочка» у якому взяли участь учні школи, церковний хор та учасники художньої самодіяльності будинку культури та клубів села Клокічка і Реваківці.

Дійство розпочалося колоритним буковинським віншуванням Сільвії Заремської – директора будинку культури с.Берегомет. Учасники заходу щедрували, колядували та рясно усім навкруги засівали : «На щастя, на здоров’я та на щедрий Новий рік...».

Силу справжнього чоловічого голосу, силу Божої благодаті, що спускається на землю під час Різдвяних свят у кожну оселю подарував всім присутнім церковний хор.

В гості до господарів свята також прийшли Маланка, Василій, цигани, які своїми запальними танцями подарували всім присутнім незабутній святковий настрій.


14.01.14


14 січня 2014 року на свято Святого Василія в районній дитячій  бібліотеці   відбулись різдвяні зустрічі «Колядуємо  від  Різдва  до  Йордана»,  де зібралися читачі бібліотеки та учні 4 класу Кіцманського ЗНЗ.

Бібліотекарі розповіли  присутнім про звичаї трьох празників, а саме: Різдво Христове, Святого Василія та Водохреща; про значення колядок та  маланкування. Захід супроводжувався веселими колядками: «Нова радість  стала», «Добрий вечір тобі», «В Вифлеємі новина», «Ой, чинчику Васильчику». Діти, також, розповідали вірші про Різдво Христове за що отримали подарунки.


12.01.14


12 січня 2014 року в будинку культури смт.Лужани, відбувся різдвяний концерт “Христос ся рождає! Славімо Його!”, який розпочався з різдвяного поздоровлення односельчанам настоятеля Свято-Вознесенського храму селища отця Романа. Адже найважливішим, без сумніву, є наше духовне буття, наше одкровення перед Спасителем, перед своєю совістю.

А далі закружляли на сцені, неначе сніжинки, новорічні та різдвяні пісні, щедрівки, колядки. Юні учасники вокально-естрадної студії “Буковина” (керівник Віталій Григоращук) Анна Політова, Настя Димчук, Богдана Буковей, Мар’яна Гнат’єва, Христина Кепко та Олександр Григоращук дарували всім присутнім “Сніг”, “Віхолу”, “Новорічний сон” та ін. Духовного піднесення глядачам додали колядки у виконанні дитячого хору духовної пісні “Архангельський глас” (керівник Ярослав Якубяк), хору духовної пісні “Єдиними вустами, єдиним серцем” (керівник Ярослав Якубяк) та народного аматорського фольклорного колективу “Червона калина” (керівник Зоря Мошук).

Маленькі танцюристи колективу “Лотос”, танцювального колективу Лужанської музичної школи (керівник Лілія Гарматюк) та танцювального колективу “Сузір’я” (керівник Світлана Орлецька) закружляли всіх присутніх у святковому танку.

Захід завершився піснею “Свічечка” у виконанні юної солістки Яночки Івасюк та усіх учасників новорічного свята.


11.01.14


8 січня 2014 року в приміщенні бібліотеки с.Брусниця відбувся прем’єрний театралізований  концерт «Новорічні вітання для Царівни Несміянної» у виконанні учасників дитячого театру книги «Веселка».

Юні актори (Юля Варварюк, Вася Гуля, Даша Мельничук, Стас Безручак, Кармеліта Григорець, Сергій Косован, Яна Петращук, Мартин Скулиш, Володимир Григорець, Ангеліна Лінецька, Михайло Калинчук, Юлія Коча та Юлія Скулиш) майстерно перевтілилися в казкових героїв і протягом усієї концертної програми веселили всіх присутніх своїми дотепними жартами.

Така ж концертна програма 11 січня 2014 року була представлена вихованцям дитячого будинку с. Оршівці. Учасники театру подарували своїм глядачам веселі хвилини здорового сміху та радості, а на закінчення – солодкі подарунки.


09.01.14


9 січня 2014 року в будинку культури с. Драчинці відбувся ХVІІІ фольклорний фестиваль народних колядок «Різдвяні зустрічі у Драчинцях – 2014».

«Щедрий вечір, Добрий вечір» для багато численних глядачів у залі колядували і вітали з святом колядники аматорських фольклорних колективів закладів культури Кіцманського району, а саме:

“Зоренька” будинку культури с. Ставчани (керівник Василь Ключка),

“Козачка” будинку культури с. Киселів (керівник Галина Андрієць),

“Над Прутом” будинку культури с. Біла (керівник Любов Унгурян),

“Надвечір'я” с. Глиниця (керівник Степанія Владичук),

“Лілея” будинку культури с. Берегомет (керівник Сільва Заремська),

“Берегиня” клубу с. Стрілецький Кут (керівник Галина Якович),

“Лашківчани” будинку культури с. Лашківка (керівник Валерій Гов'як),

“Мамаївські свекрухи” будинку культури с. Мамаївці (керівник Євгенія Мельничук) та місцеві колективи: аматорський молодіжний колектив “Цвіт Православ'я” Свято -Петропавлівської Церкви села Драчинці (керівник Світлана Казимір),

аматорський молодіжний гурт (керівник Михайло Кошурба, староста Ілля Будз),

аматорський молодіжний гурт (керівник Михайло Кошурба, староста Михайло Мангер),

аматорський молодіжний гурт (керівник Ігор Піць, староста Михайло Костащук),

аматорський молодіжний гурт (керівник Михайло Кошурба, староста Роман Аврам),

вітальна група дитячого дошкільного навчального закладу “Теремок” (керівник закладу Ганна Рєзнік),

вітальна група будинку культури с. Драчинці (керівник Людмила Верстюк),

аматорський фольклорний колектив “Обереги” будинку культури (керівник Марія Крушельницька-Угринчук),

Зразковий дитячий аматорський танцювальний колектив “Драчинецький сувенір” (керівник Ніна Верстюк),

Народний аматорський чоловічий хор “Буковинці” будинку культури села Драчинці (керівник Юрій Чорней) та учасники Народного аматорського театру.

Більше трьох годин тривало дійство, яким уміло керували ведучі та господарі: Мар'яна Кушнір, Октавіан Верстюк, Вікторія Піц.

На святі також були представлені виставки: книжкова та майстрів прикладного мистецтва, які підготували працівники будинку культури та бібліотеки.

 

08.01.14


8 січня 2014 року біля міської ялинки м. Кіцмань відбувся новорічний дитячий ранок «Барви святкового настрою». Свято розпочалося з виступу вокальної групи учнів Кіцманської музичної школи ім. В.Івасюка.

Із вітальним словом виступив міський голова Сергій Булега, який привітав всіх присутніх з новорічно-різдвяними святами.

Казкові герої – Дід Мороз та Снігурочка, водили з дітьми хоровод, проводили конкурси та вікторини. За що маленькі кіцманчани отримали подарунки.


02.01.14


02 січня 2014 року в будинку культури с.Драчинці відбулося дитяче Новорічне театралізоване свято «У гостях у казки».

Учасники дитячих творчих колективів будинку культури, вони ж казкові герої, водилихороводи біля ялинки, співали пісні, розказували вірші на новорічну тематику, виконували веселі танці.

Свято завершилося вітаннями та новорічними подарунками від Діда Мороза та Снігуроньки.

 

25.12.13


25.12.2013 року в Кіцмані відбулося урочисте відкриття районної ялинки. Колядками та щедрівками народний аматорський фольклорний колектив "Южинецькі молодички" привітали усіх, хто зібрався на площі біля пам’ятника В.Івасюка. Традиційно відкрив захід міський голова Сергій Булега. Заступник голови районної державної адміністрації Юрій Косар від імені районної виконавчої влади привітав усіх із наступаючими різдвяно-новорічними святами.


19.12.13


19 грудня 2013 року в районному будинку народної творчості та дозвілля для дітей з обмеженими фізичними можливостями відбулося театралізоване дійство «Забілів снігами гай, їде Святий Миколай» в якому взяли участь: народний аматорський ансамбль танцю «Колос»; драматичний театр будинку культури с. Драчинці; учні Мамаївської музичної школи та учні Кіцманської музичної школи ім. В.Івасюка.

З вітальними словами до всіх присутніх звернулися: перший заступник голови Кіцманської районної державної адміністрації Рухтурак В.І., голова районної ради Ящук В.Г. та директор приватного підприємства «Мегакрокус» Пацарнюк В.В.

По завершенні заходу всі діти отримали солодкі подарунки. 


19.12.13


18 та 19 грудня в закладах культури с. Лашківка та с. Витилівка працівниками галузі культури, проведено дитячий ранок «Просимо, в наш рідний край, завітай Святий Миколай», на якому діти із задоволенням розповідали вірші та співали пісень про Святого Миколая, колядували та щедрували, за що отримали від Святого Миколая солодкі подарунки.18.12.13


18 грудня 2013 року в Кіцманській районній дитячій бібліотеці відбувся захід до дня Святого Миколая «З гостинцями в торбинці крокує Миколай» на якому місцева дитяча поетеса і письменниця О.І. Савченко-Гнатюк, презентувала діткам казку «Солом’яний глечик».

В кінці свята кожній дитині були подаровані книжечки в рамках проекту «Україна читає» «Книжка під подушку».

Такі заходи виховують у дітей любов до ближнього, почуття доброти й милосердя, здобутки знань із джерел народної мудрості, бережливість своєї культури, вчать робити такі добрі справи, як робив Святий Миколай.


10.12.13


10 грудня 2013 року у відділі культури, національностей та релігій відбулася чергова виробнича нарада на якій одним із питань розглядалося питання пожежної безпеки під час проведення новорічно-різдвяних свят.

«Станом на сьогоднішній день в Україні спостерігається тенденція до зменшення кількості надзвичайних ситуацій, але зважаючи на те, що зазвичай під час Новорічних святкувань стрімко зростає кількість пожеж, які виникають внаслідок порушення правил пожежної безпеки при користуванні гірляндами, встановленні ялинок та при користуванні піротехнічними виробами, нам потрібно спрацювати на попередження і тоді святкова новорічна ялинка принесе лише радість» - зазначив начальник Кіцманського районного відділу управління державної служби з надзвичайних ситуацій – підполковник Колодрівський В.В., який ознайомив присутніх з правилами техніки безпеки та провів інструктаж щодо забезпечення безпечних умов проведення святкових заходів. 


 06.12.13


06.12.2013 року в бібліотеці с. Ошихліби відбувся тематичний вечір «Військова слава України», присвячений Дню збройних сил України.

В проведенні даного заходу взяли участь бібліотечні та клубні працівники с.Ошихліби, а також відвідувачі даних установ.

Свято відкрили ведучі Крістіна Максимчук та Любов Бойда.

В концертній програмі звучали пісні: «Гей соколи» - вокальна чоловіча група Будинку культури, «Україна» - в виконанні ведучих, «Ти мій» - в виконанні Крістіни Никифорюк, «України рідний край» - Крістіна Максимчук, а танцювальний колектив подарував всім присутнім запальний український народний танець.

 

27.11.13


27 листопада об 11.00 год. бібліотекарі  Кіцманської   районної дитячої бібліотеки відвідали центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів «Дзвіночок» з розважально-ігровою програмою «Разом ми все подолаємо».

Учасники дитячого театру книги «Веселка» бібліотеки с. Брусниця продемонстрували театралізоване дійство – «Теремок» (керівник – Ю.Понич).

Таким чином бібліотечні працівники підкреслили рівність всіх дітей у можливості спілкування, що стало ще одним кроком до їх одужання.


27.11.13


В бібліотеці с. Стрілецький Кут з нагоди відзначення 150-річчя від Дня народження О.Кобилянської пройшов, з 15 по 27 листопада, тиждень під назвою «Я відкриваю для себе буковинську орлицюО.Кобилянську». В честь її роковин в бібліотеці була представлена розгорнута книжкова виставка «Всі мої думки тобі, народе вільний, і пісня серця, музика душі тобі!», де читачі бібліотеки ознайомились з цікавими світлинами, книгами О. Кобилянської.26.11.13


26 листопада 2013 року в центральній районній бібліотеці відбулася літературно-музична композиція «Величава духовна квітка Буковини» присвячена 150-тій річниці Ольги Кобилянської.

На святі були присутні гості: поетеса – Сільва Заєць, краща читачка бібліотеки – Мажар Іванна Іванівна та учні 10-го класу Кіцманського ЗНЗ.

Ведуча заходу Довбуш Богдана – завідувач дитячої районної бібліотеки, розповіла про життєвий та творчий шлях Ольги Кобилянської. Глядачі мали змогу проглянути уривки переписки Ольги Кобилянської з Василем Стефанником з вистави «Безкорисливий білий цвіт лілії», запрошені учні продекламували вірші, також виступив народний аматорський театр фольклору «Кіцманчани».


24.11.13


24.11.2013 року об 14.00 год. в районному Будинку народної творчості та дозвілля відбувся творчий звіт аматорських колективів Кіцманського району в рамках літературно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві», присвяченої 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка.

З вітальними словами до всіх присутніх звернулися заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Віталій В’ячеславович Темерівський та Голова Кіцманської районної державної адміністрації Олег Миколайович Унгурян.

На заході були присутні почесні гості та члени оглядової ради.

Аматори Кіцманщини вплели у вінок Кобзареві частину своєї доброї душі через пісню, танець, музику. Адже цей безсмертний вінок – продовження українських традицій і звичаїв, разом із тим утвердження віри у розбудову незалежної Української держави.


22.11.13


Працівники галузі культури взяли участь в мітингу-реквієм за жертвами голодомору 1932-1933 років, який відбувся 22. 11. 13 року біля пам’ятного хреста.

20.11.13


В приміщенні Лужанської бібліотеки пройшов  усний журнал ,приурочений 150-річчю  від дня народження Ольги Кобилянської  під назвою : «Ольга Кобилянська-царівна української літератури» 
19.11.13


19 листопада 2013 році в у бібліотеці села Брусниця учасниками дитячого театру книги «Веселка» презентовано казку «Теремок».

Юні актори (Володимир Григорцев, Яна Петращук, Даша Мельничук, Маргарита Войцехович, Аня Руснак, Юлія Скулиш, Сергій Косован, Ангеліна Лінецька та Коча Юлія) продемонстрували глядачам давно знайому казку на новий лад, в якій нагадали всім присутнім правила безпечної поведінки на воді, в лісі, на дорозі, з електроприладами, номерами екстрених викликів та познайомили з наслідками шкідливих звичок.


08.11.13


08 листопада 2013 року об  11.00 год. в Кіцманській районній дитячій бібліотеці відбувся День казки на який завітали діти з садочку «Веселка» та старша група НВК.

Бібліотекар  Савчукевич Н.Д. провела для маленьких читачів екскурсію по бібліотеці, ознайомила їх з великою кількістю книг, які там знаходяться та прочитала нові цікаві дитячі казки.

Такі зустрічі  допомагають маленьким  читачам  зрозуміти  важливість  книги сьогодні, навчають співпереживати з героями творів та прививають любов до книги.


08.11.13


08.11.2013р. у бібліотеці c. Малятинці відбувся масовий захід присвячений 200- річчю від дня народження Т.Г. Шевченка " Кобзар у нашій оселі".
07.11.13


Круглий стіл на тему: "Національні громади Кіцманщини: єдність і розмаїття" відбувся 7 листопада в районній державній адміністрації за участю представників громадськості району при першму заступнику голови районної державної адміністрації В. Рухтурак. Відкриваючи роботу круглого стола, Валентина Іванівна привітала його учасників і наголосила, що увага до національних менших, їх потреб та проблем завжди були пріоритетними для Буковинського краю, як  найбільш національно-різноманітного. "Сьогодні Глава держави визначив основним курсом держави – європейську інтеграцію, а цей процес не можливий без адаптації до загальноєвропейських норм національного законодавства, у, першу чергу, в сфері прав людини, органічною складовою якої є захист прав національних меншин", - зазначила посадовець.

Начальник відділу культури, національностей та релігій райдержадміністрації О.Юрков розповів учасникам круглого столу про основні заходи, які здійснюються районною виконавчою владою задля задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин району, зміцнення  міжнаціональної злагоди та порозуміння. Він, зокрема, повідомив, що у на території Кіцманського району проживають 98,5% українців, 0,9% росіян, 0,2% румунів, решта  - молдовани, білоруси, поляки, євреї, вірмени, роми. "І, не зважаючи на те, що національні меншини офіційно не реєструють свої громади, їх представники зберігають свою самобутність та культуру",- наголосив О.Юрков. Крім того, представників різних національних громад району постійно запрошують для участі в культурно-мистецьких заходах, діти представників різних національностей навчаються разом із українськими дітьми в загальноосвітніх навчальних закладах та мистецьких школах району. Окремі з них досягли значних успіхів у навчанні та здобули перемоги у всеукраїнських, обласних, районних олімпіадах, конкурсах та фестивалях. Серед них, учениця Мамаївської музичної школи Казарян Гаяне Манвелівна. Її кандидатура подана на призначення стипендії обдарованим дітям в галузі культури на 2014 рік.

Учасники  засідання круглого столу висловлювали пропозиції щодо активнішого залучення представників національних меншин до участі у заходах, присвячених державним святам, більше інформувати жителів Кіцманщини про їх життя та національні традиції, які вдається зберігати у сучасних умовах, не допустити дискримінації за національною ознакою, запропонувати відділу освіти, молоді тас спорту провести дні культури нацменшин, які проживають на території відповідної сільської ради.

Підсумовуючи засідання, Валентина Рухтурак звернулася до представників громадськості: "Одне з головних завдань, які перед нами ставить Президент України Віктор Янукович - підтримка атмосфери толерантності, недопущення міжнаціональної напруги та конфліктів. Необхідно об’єднувати представників всіх національностей навколо Української державності та загальнолюдських цінностей, адже всі ми – українці, і держава в нас одна».


03.11.13


Працівники галузі культури Кіцманського району взяли участь у Буковинському віче 03 листопада 2013 року у місті Чернівці.


 31.10.13


31 жовтня в районному будинку народної творчості та дозвілля м.Кіцмань відбулися урочистості та святковий концерт з нагоди відзначення 95-ї річниці Буковинського віче та Дня працівника соціальної сфери України.

З вітальними словами до всіх присутніх звернулися: перший заступник голови районної державної адміністрації Рухтурак В.І., заступник голови районної ради Гунчак М.В. та міський голова Булега С.Б.

Яскравими танцювальними та вокальними виступами прикрасили свято: народний аматорський танцювальний колектив «Колос», квартет будинку культури с.Оршівці, заслужений працівник культури Василь Мошук та артистка обласної філармонії Марина Димушко.  


23.10.13


22 жовтня 2013 року на базі Чернівецької обласної універсальної бібліотеки ім. М.Івасюка в рамках краєзнавчо-інформаційного проекту «Моє село – моя бібліотека» відбувся День Лужанської селищної бібліотеки, на якому бібліотека презентувала свої професійні досягнення та власні проекти розвитку. В заході взяли участь заступник начальника управління культури обласної державної адміністрації – Т. Шарагова, заступник голови районної державної адміністрації М. Бучацький, начальник відділу культури, національностей та релігій О. Юрков, Лужанський селищний голова Н.Катрюк.

Підтримкою у презентації бібліотеки були односельчани та колеги, а саме: кандидат педагогічних наук О. Палійчук, релігієзнавець Я. Якуб’як, поетеса С. Заєць, вчитель Г. Якуб’як, методист Т. Заяць, працівник обласного радіо, кращий читач бібліотеки О. Баланюк. Музичною окрасою дійства стали виступи Ю.Чорнея, Е.Казаряна, народного аматорського фольклорного колективу «Червона калина» та дитячого танцювального колективу (керівник Л.Гарматюк).


 21.10.13


Бібліотеки району взяли участь у проведенні ІІІ Всеукраїнського форуму ветеранів, який проводився на початку жовтня 2013року у день ветеранів та людей похилого віку. З цією метою центральною районною бібліотекою, дитячою районною бібліотекою та бібліотеками-філіалами було організовано обслуговування книгами ветеранів війни на дому, влаштовано книжкові виставки на теми: «Слава визволителям України» «Ветерани живуть поруч», «Вічний вогонь людської пам’яті», «Діти війни». Проводилось чимало цікавих масових заходів, зокрема: краєзнавча година «Вам ветерани, наша шана і уклін», урок мужності «Шануймо тих, хто повернувся з бою», історична мандрівка «Визволителям нашого краю – шана», година пам’яті «Їх не забути нам ніколи», година історичної пам’яті «Не меркне пам’ять про героїв», година літературного календаря «Земний уклін Вам, ветерани».


14.10.13


14 жовтня 2013 року – в день Покрова Пресвятої Богородиці у Кіцмані відзначили День українського козацтва та 71-шу річницю створення української повстанської армії. Біля пам’ятного хреста борцям за волю України відбулася поминальна панахида та мітинг, за участю керівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, священнослужителів, ветеранів, представників політичних партій, громадських і релігійних організацій. Захід супроводжувався виступами народно-аматорських фольклорних колективів.

"Покрова – не тільки велике релігійне, а й народне національне свято. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. А свято її Покрови зміцнювало в душах  воїнів надію на опіку та заступництво Пресвятої богородиці. Саме тому Президентом України було видано указ святкувати День українського козацтва щорічно 14 жовтня”, - сказала під час мітингу перший заступник голови районної державної адміністрації Валентина Рухтурак. Вона також відзначила, що День Покрова Пресвятої Діви Марії обрали собі за свято і воїни української повстанської армії, 71-шу річницю створення якої ми сьогодні також відзначаємо. Посадовець привітала усіх з цими славними святами і побажала пам’ятати про жертви, які приніс народ в ім’я незалежності і спільними зусиллями зберегти здобуті надбання.

Під час мітингу грамотами районної державної адміністрації та районної ради відзначено козаків Лужанського куреня Буковинського коша та 13 учасників визвольних змагань - членів ОУН-УПА.

В населених пунктах району також проведено урочисті збори, мітинги, церемонії покладання квітів до пам’ятників загиблим воїнам ОУН УПА та пам’ятних хрестів, оформлено музейні експозиції героїко-патріотичного змісту та книжкові виставки, проведено круглі столи та інші культурно-мистецькі заходи.


11.10.13


10 жовтня 2013 року в Кіцманському районному будинку народної творчості та дозвілля відбулася нарада з керівниками закладів культури Кіцманського району з питань готовності установ до роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014рр.

З вступним словом до всіх присутніх звернувся начальник відділу культури, національностей та релігій – Юрков О.В., який зазначив, що тільки чітко спланована, фінансово, технологічно та організаційно забезпечена робота, належне та своєчасне виконання вимог Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів та Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж забезпечить надійне функціонування теплового господарства закладів культури в осінньо-зимовий період 2013-2014 років. «В кожному закладі повинні бути виконані організаційні та технічні заходи щодо підготовки до роботи в осінньо-зимовий період та забезпечене виконання основних робіт» - наголосив керівник галузі.

Керівники закладів культури проінформували, що планові роботи закінчені, проведено ремонтні роботи, усунені всі порушення і дефекти, виявлені в період підготовки до проходження ОЗП.

На нараду був запрошений провідний інспектор Кіцманського РВ УДСНС – Ігор Іванчишин, який провів інструктаж з питань пожежної безпеки в опалювальний період та звернув увагу керівників на те, що не можна нехтувати правилами пожежної безпеки. «Вогонь не питає дозволу, щоб зробити свою «чорну» справу. Пам’ятайте, що Ви відповідаєте не лише за себе, а й за тих людей які відвідують підпорядковані Вам заклади» - зазначив інспектор. 


09.10.13


8 жовтня 2013 року Кіцманська художня школа прийняла участь в обласному пленері (малюнок на природі) художніх шкіл, який відбувся в с.Димка Глибоцького району на садибі О. Кобилянської. За результатами даного заходу 20 жовтня 2013 року в Чернівецькому краєзнавчому музеї  відбудеться виставка робіт художніх шкіл області присвячена 150-ти річчю від дня народження О.Кобилянської.    

 

01.10.13


01 жовтня 2013 року в читальному залі Кіцманської центральної районної бібліотеки відбулось засідання Ради галузі культурологічних послуг створеної при голові Кіцманської райдержадміністрації, на якому  розглядались наступні питання:

1. Про бібліотечне обслуговування населення району (доповідала Сухолотюк О.М. – директор ЦБС);

2. Про підготовку закладів культури району до роботи в осінньо-зимовий період 2013/2014рр. (доповідали керівники структурних підрозділів відділу культури, національностей та релігій, а саме: Білокрила В.В., Сухолотюк О.М., Чорней Ю.В., Мігірюк І.В.,  Синятович О.О., Танасійчук В.Я.);

3. Про роботу будинку культури села Киселів (доповідав Харюк В.М. – директор Киселівського будинку культури);

По всіх вищевказаних питаннях прийняті відповідні рішення, а саме:

- зобов’язати директора ЦБС – Сухолотюк О.М. зробити план комп’ютеризації всієї бібліотечної мережі району;

- керівникам структурних підрозділів завершити підготовку закладів до осінньо-зимового періоду та провести утеплення підпорядкованих приміщень;

- директору будинку культури с. Киселів покращити роботу аматорських колективів закладу, звернути увагу на санітарний стан приміщення.


01.10.13


30 вересня 2013 року в Кіцмані відбулися урочистості та святкові заходи з нагоди відзначення Всеукраїнського Дня бібліотек. З професійним святом працівників бібліотечних установ району урочисто привітала перший заступник голови районної державної адміністрації Валентина Рухтурак, яка зазначила, що бібліотеки були і залишаються найважливішими осередками культурного і просвітницького життя району. Адже окрім своєї основної місії – збору і збереження накопичених суспільством знань, саме тут відбуваються численні мистецькі зустрічі, семінари, творчі вечори та виставки. Побажала бібліотекарям добра і натхнення, міцного здоров’я, родинного затишку та успіхів у відповідальній і вкрай необхідній для жителів району справі. Також з вітальними словами виступили начальник відділу культури, національностей та релігій О.Юрков та директор централізованої бібліотечної системи О. Сухолотюк, які подякували бібліотечним працівникам за їх сумлінну працю.

Кращих працівників бібліотечної справи відзначено грамотами управління культури Чернівецької бласної державної адміністрації, Кіцманської районної державної адміністрації та відділу культури, національностей та релігій.


30.09.13


Вже стало доброю традицією кінець збирання врожаю відзначати ярмарком. У неділю, 29 вересня цього року жителі та гості району мали змогу побувати на обласному агропромисловому ярмарку "Буковинська осінь – 2013", який проходив у Кіцманському районі, на території кінноспортивного комплексу "Буковинська Троя", у селі Реваківці. На ярмарку було представлено продукцію, що виробляється усіма галузями сільського господарства  Чернівецької області: овочі і фрукти, зернові та борошно, цукор, рибу, м’ясні та молочні вироби, продукти бджільництва, живих птахів та тварин, саджанці, сільськогосподарське знаряддя і багато іншого. Народні умільці представляли вироби прикладного мистецтва.

У відкритті ярмарку взяли участь високоповажні гості: голова обласної державної адміністрації М.Папієв, голова обласної ради М.Гайничеру, директор департаменту агропромислового розвитку ОДА М.Олексюк, депутат Верховної ради України А.Семенюк.

Голова Кіцманської районної державної адміністрації Олег Унгурян, вітаючи гостей на Кіцманській землі зазначивши, що сільське господарство в нашій країні є запорукою стабільності й упевненості в майбутньому, рушієм економічного зростання, барометром суспільних настроїв та сподівань.

Жителі нашого району велику увагу приділяють звичаям, традиціям краю, і особливо — українській пісні. Тож під час урочистого відкриття ярмарку привітав гостей кіцманський чоловічий хор у складі керівників сільських, селищної та міської рад району, сільськогосподарських підприємств, керівників та працівників бюджетних установ, керівників району — Олега Унгуряна та Василя Ящука. Керівник та соліст хору – депутат районної ради, керівник народного аматорського хору «Буквинці» будинку культури с. Драчинці – Юрій Чорней, акомпаніатор – Володимир Подлєсний.

Гарний настрій і музичне оформлення забезпечували народні аматорські (НА) колективи району зокрема: НА духовий оркестр Кіцманського районного будинку народної творчості та дозвілля, НА фольклорний колектив «Южинецькі молодички» будинку культури с. Южинець, НА фольклорно-етнографічна студія «Струни серця» будинку культури с. Шипинці, НА оркестр народної музики клубу с. Глиниця, НА ансамбль танцю «Колос» будинку культури с. Мамаївці.

 

25.09.13


«Діти – майбутнє України» 

Ми  увійшли  в  нове  тисячоліття,  яке внесло багато інновацій  як у суспільне життя так і в життя кожного громадянина в цілому. З метою реалізації нових соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України» бібліотеки  району  плідно працюють з дітьми. Дуже часто це обдаровані діти, які прагнуть уваги, турботи, хочуть бути почутими, представити свої творчі здобутки.

Кіцманська централізована бібліотечна система, як державна установа, керуючись Законом України «Про бібліотеки та бібліотечну справу», забезпечує безперешкодний доступ до інформації та бібліотечних фондів всіх громадян. Пріоритетність в обслуговуванні та особливу увагу бібліотечні працівники приділяють талановитим дітям та дітям з обмеженими фізичними можливостями. Через книгу, через інформаційні послуги, які надають книгозбірні, діти не тільки долучаються до скарбниць світової культури, але й знаходяться в центрі подій.

Бібліотечні працівники обслуговуючи цю особливу категорію своїх читачів не тільки видають засоби друкованого слова безпосередньо в бібліотеці, а й доставляють книги чи періодичні видання додому. Впроваджуючи  всі зручні форми і методи роботи, бібліотекарі намагаються задовольнити читацький попит цих користувачів, пробудити в них інтерес  до читання,  що сприяє розвитку  пізнавальних та творчих здібностей, а також їх соціальній адаптації, розвинути фантазію і, з рештою, інтерес до повноцінного життя.  Також велику увагу приділяють духовному розвитку читачів, вихованню найкращих людських почуттів: доброти, милосердя, розуміння прекрасного. 

З метою розвитку творчої особистості бібліотекарі проводять заходи спрямовані на пробудження в душах юних читачів паростків людяності, гуманного ставлення до людей, що їх оточують.

На протязі 2010-2013 років Кіцманською районною дитячою бібліотекою проводились різноманітні масові заходи для дітей:

 

Період

 

Кількість масових заходів

Кількість присутніх, в тому числі дітей з обмеженими фізичними можливостями

2010р.

38

  1610

2011р.

43

  1820

2012р.

55

  2084

2013р.

(станом на 24.09.2013р.)

46

1410

 Кожен візит дітей до бібліотеки є радісною подією, моментом знайомства з чимось новим та цікавим. Читачі даної категорії із задоволенням беруть участь у бібліотечних святах. У дитячій бібліотеці також експонується виставка подарунків цих читачів,  виготовлених власноруч.

Вже стало традицією щороку проводити І та ІІ етапи Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України» - в якому змагаються найактивніші та найзавзятіші читачі  району. Цікаво і змістовно проходить у районній дитячій бібліотеці засідання клубу за інтересами «Юний еколог»,  мета  якого – за допомогою книги формувати у користувачів навички екологічного світорозуміння, виховувати бережливе ставлення до природного  довкілля. Щоп'ятниці проводяться Дні казки у рамках програми «Буковина читає дітям», щоб заохочувати відвідувачів до систематичного читання.

В рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України традиційно в бібліотеках відзначається День інвалідів. Цього дня в дитячу бібліотеку запрошуються діти-інваліди  з  батьками, для яких проводяться цікаві рольові ігри, творчі заняття, майстер-класи по виготовленню орігамі, літературні вікторини, години дозвілля на яких діти декламують вірші, співають пісні, розвиваються як особистості. Також завдяки функціонуванню Інтернет-центру для дітей проводяться консультації, віртуальні подорожі,  навчання з комп’ютерної грамоти,  надається  допомога у  пошуку необхідної інформації та написанні рефератів. Вони з великим задоволенням переглядають online - фільми та мультфільми за літературними творами, приймають активну участь у їх обговореннях,  користуються  скайпом та послугою WI – FI  Інтернету.

Такі форми роботи дають можливість дітям проявити свої творчі здібності, допомагають реально відчути значення толерантності в стосунках з іншими людьми та визначити своє місце в суспільстві.  

 

                                          Методист  Кіцманської   ЦРБ                                          Світлана Сохолотюк


18.09.13


18 вересня 2013 року в приміщенні Чернівецької обласної  універсальної наукової  бібліотеки  ім. М.Івасюка  відбувся  обласний  конкурс  бібліотечного  відео «Бібліотека  і  сучасна  молодь», в якому  взяли  участь  всі  центральні  районні  бібліотеки  області.

Кіцманський  район представляла  Богдана  Довбуш – бібліотекар-координатор Інтернет-центру з  відеороликом  «Бібліотека гартує спорт», який висвітлює актуальну проблему залежності сучасної молоді від соціальних мереж. Молодь   під  впливом  реклами та  суспільної  моди  псує  своє  здоров’я,  не  дивлячись  на  всі заборони. Вона свідомо  оминає   спортивні  майданчики та центри  культури,  які  надають  інформацію  про  здоровий  спосіб життя. У Інтернет - центрі Кіцманської районної  бібліотеки  молодь  знаходить  живе спілкування, невичерпні  можливості  Інтернет - ресурсів. Але, оскільки Інтернет  несе  і  користь,  і  шкоду,  привчаючи  молодь  до  сидячого  способу   життя,  що не є корисним  для  здоров’я, основне завдання сьогодні – це  відволікти  юнацтво  від згубного  впливу  вулиці; привчити до здорового способу  життя;  навчити  культури  поведінки  в суспільних закладах  та  вміло  і  раціонально  використовувати  свій  час. На прикладі Приходька  Віктора  Михайловича – майстра  спорту  по  легкій  атлетиці, який  досяг  значних    успіхів  завдяки  своїй  наполегливій  праці. Юнак кожного дня після важких тренувань приходить в Інтернет-центр з метою ознайомлення з новими методами та ступенями фізичного навантаження, новинами спортивних змагань та досягненнями українських спортсменів.

За  результатами  та оцінками  журі  конкурсу  Кіцманська  ЦРБ   нагороджена  дипломом за почесне друге місце.


24.08.13


24 серпня в Кіцмані відзначили 22-гу річницю Дня Незалежності України. На міському стадіоні відбулось грандіозне свято, яке розпочалось зі святкової ходи трудових колективів установ, організацій, підприємств району. У вишитих національних костюмах та з державною символікою вони пройшлися центральною вулицею на міський стадіон.

Урочиста частина розпочалася яскравою, колоритною танцювальною композицією «Роде наш красний», в якій взяли участь народний аматорський ансамбль танцю «Колос» будинку культури с. Мамаївці, танцювальний колектив будинку культури смт. Лужани, народний аматорський колектив «Червона калина» будинку культури смт. Лужани, танцювальний колектив клубу с. П’ядиківці, зразковий дитячий хореографічний колектив «Драчинецький сувенір» будинку культури с. Драчинці, танцювальний колектив будинку культури с. Берегомет, танцювальний колектив будинку культури с. Лашківка та клубу с. Витилівка, танцювальний колектив будинку культури с. Суховерхів, народний аматорський колектив «Стуни серця» будинку культури с. Шипинці, народний аматорський фольклорний колектив «Южинецькі молодички» будинку культури с. Южинець.

Гостей та жителів Кіцманщини зі святом привітали голова райдержадміністрації Олег Унгурян, заступник голови районної ради Марко Гунчак та міський голова Сергій Булега, відзначивши жителів району почесними грамотами.

Після закінчення урочистостей всіх присутніх пригощали варениками на різний смак, в рамках районного фестивалю українських вареників. Фестиваль проводився за такими номінаціями: «Найкращий вареник», «Найоригінальніший вареник», «Найсмачніший вареник» та «Найцікавіша презентація». Також проводилися конкурси: «Хто більше з’їсть вареників з перчинкою», «Хто відгадає начинку вареника», «Хто найдрібніше накришить цибульку і не заплаче», «Хто дістане вареник», вікторина «Хто більше назве начинок для вареників» та майстер-клас по приготуванню українських вареників.

З метою відродження та збереження народних промислів на Кіцманщині, підтримки художньо-творчої діяльності майстрів народних промислів та популяризації народних ремесел серед молоді, проводився районний конкурс майстрів народних промислів «Творча майстерня». Конкурс проводився за наступними номінаціями: «Декоративно-прикладне мистецтво», «Деревообробка», «Гончарство», «Кондитерські та хлібні вироби», «Мисливство, бджільництво, рибальство».

Ближче до вечора відбувся конкурс «Міні-міс Кіцмань 2013» на якому маленькі красуні віком від 4 до 8 років продемонстрували свої вміння і таланти.

Святкування Дня Незалежності продовжилося концертною програмою народного аматорського фольклорного колективу «Южинецькі молодички».

На стадіоні розмістилося багато атракціонів для дітей різного віку. З вечора до пізньої ночі кіцманчани відпочивали за святковими столиками у палатках, танцювали на вечорку. Діти і дорослі з захопленням спостерігали за яскравими вогнями феєрверків, що здіймалися у нічне небо.


18.08.13


«Звешся величаво Україною, земле зачарована моя»

На сьогоднішній день, в сучасному ритмі життя кожна бібліотека України, старається йти в ногу з сучасними технологіями та новими послугами для своїх користувачів.

Вже шостий рік поспіль, бібліотека села Брусниця, працює за  новими формами  роботи для громади села.

Минулої неділі 18.08.2013р., жителі села мали  можливість, переглянути святкову програму, приурочену до «Дня Незалежності України». Учасники  Дитячого театру книги «Веселка», показували свої навики творчої майстерності, які вони вивчають та втілюють в життя у бібліотеці. Юні аматори підготували змістовний захід, де співали, танцювали, дикламували вірші та розказували гуморески, виконали гумористичну театралізовану сценку. Усі учасники дитячого театру, а саме; Христина Винничук, Юля Варварюк, Вася Гуля, Сергій Косован, Кармеліта Григорець, Володимир Григорець, Тетяна Романович,Тетяна Матейчук, Андріана Калитчук та Настасія Лукащук  з радістю відвідують бібліотеку та в незвичній бібліотечній формі роботи, демонструють своїм глядачам творчі здобутки. 

                  Бібліотекар, бібліотеки – філіал №2 с.Брусниця – Юрій Понич


16.08.13


В клубі «Надія»  територіального  центру  стаціонарного  відділення, який  діє  при  районній  бібліотеці  продовжується  низка  заходів  приурочених   600 -  річчю М.Кіцмань.  Бібліотекар  Разінкіна  Л.І.  запросила  О.І. Куспис  презентувати  свою  книгу  «Від  Кіцманської  рільничої  школи  до  Кіцманського  технікуму».

Присутні  переглянули авторський відеофільм  «Стежками  рідного  краю» та ознайомилися   з  історією  рідкісних  документів  та   світлин  представлених  в  книзі.  На  багатьох  фотографіях присутні  впізнавали  себе в далекі  молоді  роки,  читали  листи  вдячності  з  Канади  за  чудову  книгу. Історія  Кіцманя та  технікуму представлена  в  цій книзі,  багатьом  відкрила  невідомі  сторінки  минулого. Члени   клубу  виразили  свою  вдячність Ользі  Куспис  за  те,  що  на  світлинах  книги  залишилась  пам’ять  про  людей,  які  багато  зробили  для  розвитку   освіти  нашого  міста,  але  на  жаль  уже  відійшли  в  вічність.

Ольга  Іванівна  з  нами  не  попрощалась,  а  пообіцяла   продовжити  співпрацю  з  клубом.


11.08.13 


11 серпня 2013 року в селі Витилівка вшанували пам'ять поета, громадського діяча, члена національної спілки письменників України Віктора Зубара, якому 15 серпня виповнилося б 90 років. Були запрошені друзі, колеги, поети: члени національної спілки письменників України Віктор Косяченко, Віталій Демченко, Василь Місевич та лауреати літературно-мистецької премії ім.В.Зубара Мирослав Куєк, Сільва Заєць і Григорій Руснак. 

Присутні урочисто відкрили памятну дошку на будинку, де останні роки працював сільським фельдешром Віктор Зубар, поклали квіти на могилу поета, а потім в сільському клубі відбувся літературно-мистецький вечір "Співець краси".
Глядачі захоплено слухали вірші і пісні у виконанні фольклорного колективу "Лашківчани", юних виконавців Яни Кушнірик, Люби Бурденюк та Богдани Хорбут. Оглянули книжкову виставку "Наш земляк - поет Віктор Зубар", та художню виставку картин поета.
Активну участь у проведенні цього заходу взяли клубні та бібліотечні працівники сіл Лашківка та Витилівка на чолі з сільським головою І.І.Ванчуляком. 
Память про відомого земляка - поета Віктора Зубара ще довго буде жити в серцях вдячних земляків. 

 

13.07.1312 липня 2013 року Кіцманчани відзначили 600-річчя свого славного міста Кіцмань. Зранку в міському сквері та на стадіоні почали розгортатися мистецькі виставки і торговельні палатки, в яких протягом дня і до пізнього вечора можна було придбати сувенірну продукцію, виготовлену з нагоди ювілею міста, а також біжутерію, прикраси на будь-який смак, ексклюзивні вишиванки ручної роботи, вироби народного промислу.

Урочистості з нагоди 600-ліття першої писемної згадки про місто Кіцмань розпочалися на основній ошатній сцені на міському стадіоні. Театрали відтворили історичний момент підписання молдавським господарем Олександром Добрим грамоти про дарування Кіцманя з усіма присілками його тещі Анастасії, після смерті якої вони мали перейти у володіння Єпископства Радовецького. Святкову грамоту вручили міському голові Сергію Булезі, який офіційно відкрив свято, подякував поважним гостям та усім, хто долучився до організації цієї масштабної події.

— Кіцмань — це благодатна земля, яка пишається своїми ріками, зеленими лісами, родючими землями. Але найбільше наше багатство — люди, якими ми гордимося і ставимо в приклад молодшим поколінням, люди, завдяки яким нас знають далеко за межами області і держави. Тому можна з упевненістю сказати, що наш край є колискою творчих і обдарованих людей, — зазначив у своїй промові Сергій Булега.
Голова облдержадміністрації Михайло Папієв підкреслив, що саме в такі особливі святкові дні люди об’єднуються у велику дружну родину. Губернатор краю привітав усіх мешканців і гостей міста та подякував ветеранам, людям старшого віку за все, що ми маємо, бо в цьому їх заслуга, їхня нелегка праця.

Голова райдержадміністрації Олег Унгурян привітав усіх кіцманчан та гостей свята, відзначивши, що сьогодні справді важливий історичний день, про який ми з гордістю будемо розповідати нашим онукам і правнукам. Це — початок нової ери нашого міста, що славиться гостинними, щирими, працелюбними людьми. Я дякую усім, хто конкретними справами робить районний центр красивішим і зручнішим для жителів. А найбільше — кіцманчанам, які дбають про своє рідне місто і хочуть, щоб воно процвітало.
Олег Миколайович згадав людей, які своєю працею і творчістю прославили Кіцманщину, і тих, які продовжують творити славу нашому місту.

Продовжив поіменно згадувати тих, хто творив славну історію міста, і народний депутат України Олександр Фищук, який повідомив, що більше тижня тому Верховна Рада прийняла постанову про відзначення 600-річчя Кіцманя, організаційний комітет визначає об’єкти, що фінансуватимуться за рахунок місцевого і державного бюджетів.
Єпископ Чернівецький і Хотинський Сидір Герман привітав громаду району і подарував ювілейні ордени з нагоди 1025-річчя Хрещення  Київської Русі. Виступив також священик Свято-Миколаївської церкви у Кіцмані отець Юрій Кав’юк.

На ювілейну річницю міста до Кіцманя приїхала делегація з Бєльського повіту Польщі, яку очолив віце-староста Гжегож Щетинський. Гість привітав і запросив кіцманчан до тіснішої співпраці в усіх сферах нашого життя.

Програма святкування 600-річчя міста була насиченою і цікавою. Для всіх присутніх співали Яна Баланецька, яка виконала пісню про Кіцмань, студентка Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича Святослава Дерда, артисти обласної філармонії Ірина Стиць, кіцманчанин Василь Пенюк, заслужені артисти Леонід Корінець, Іван Дерда, Василь Данилюк, народна артистка Ольга Добрянська.
Сподобалися всім бої вікінгів — театралізоване дійство клубу військово-історичної реконструкції “Берсерк” з Чернівців. Вистава учасників аматорського театрального колективу “А калина не верба”. Красу народної пісні продемонстрував фольклорний колектив “Кіцманчани”. Як завжди, по-родинному теплим і душевним був виступ дуету “Писанка” — заслужених артистів України, кіцманчанки Оксани Савчук та Івана Кавацюка.

Вже вночі родзинкою свята стала концертна програма переможців шоу “Україна має талант” — гурту “Лісапетний батальйон”.   


27.06.13


Нещодавно в бібліотеці с.Стрілецький Кут відбулася зустріч з дошкільнятами дитячої установи «Берізка» на тему «Дім, в якому живе казка». Діти завітали у оселю казок, з цікавістю розглядали книжкові виставки та дитячий книжковий  куточок з іграшками та казковими персонажами.

В читальному залі бібліотеки дошкільнята пограли у тематичну гру «Книга просить уваги», прослухали казочку, розгадували загадки, розказували віршики, співали пісень і переглядали новинки дитячої літератури.

Сьогодні основним завданням перед працівниками бібліотеки є пізнання світу дитини, допомога  дітям побачити через книгу зв’язок з реальним світом, розкрити творчі можливості, сформувати індивідуальну особистість, стати центром її культурного розвитку. 


27.06.13 


«Україна у нас одна»

Під такою назвою 27 червня 2013 року, в приміщенні бібліотеки с.Брусниця, пройшов  захід приурочений до Дня конституції України.

В рамках даного заходу відбулася цікава та повчальна гра «Веселі та кмітливі» в якій взяли участь 9 учнів загально-освітнього навчального закладу с.Брусниця, а саме: Григорець Кармеліта, Букотько Вадим, Романович Тетяна, Гуля Вася Варварюк Юля, Петращук Віка, Палагнюк Денис, Марчук Леся та Венгренюк Андрій.

 Гра  поділялася на 6 раундів: конкурс на логіку, кмітливість, знання відповіді, знання українських казок, фотоконкурс та музичний конкурс «Угадай мелодію».

Члени журі (Оксана Коваль бібліотекар с.Зеленів та Наталія Аврам бібліотекар с.Чортория) визначили, що між двома командами - перемогла дружба.

Всі учасники, отримали позитивний настрій і солодкі подарунки. 


15.06.13


15 червня у Чорториї відбувся третій етнофестиваль "На гостини до Івана". На святкуванні 72 річниці від дня народження славнозвісного українського кіноактора, сценариста і режисера Івана Миколайчука було дуже людно! До обійстя хати Миколайчуків, а нині музею-садиби кіномитця, завітали його рідні, друзі, колеги, знайомі, багато гостей. Виступаючі ділилися спогадами про Івана, вшановували його світлу пам’ять.

Свято продовжилося на сільській толоці. Всіх пригощали традиційними стравами буковинської кухні, майстри декоративно-прикладного мистецтва і народних промислів, національного одягу і вишивок представили свої вироби. Відбувся концерт за участі Державного Заслуженого академічного Буковинського ансамблю пісні і танцю України та аматорських колективів району. Для сотень гостей також заспівав народний артист України Павло Дворський. Святкування закінчилося загальним веселим танцем.


06.06.13


Відкриття музейної кімнати та пам’ятний вечір

Миколи Володимировича Новицького  

  6 червня 2013 р. о 15-00 год. в залі Кіцманської музичної школи ім.В.Івасюка  відбулося відкриття музейної кімнати та  вшанування пам’яті Миколи Володимировича Новицького – заслуженого працівника культури України, композитора, лауреата обласної літературно-мистецьких премій імені Сидора Воробкевича та Віктора Зубара, директора Кіцманської музичної школи імені Володимира Івасюка  з 1963  по 2008 рік. 

В залі присутні поважні гості, його друзі та родина:

- голова обласної просвіти Савчук Остап Васильович;

- методист кабінету мистецьких навчальних закладів учбово-методичного центру культури Буковини, лауреат літературно-мистецької премії ім.Сидора Воробкевича Саїнчук Корнелій Ілліч;

- секретар об’єднаної спілки композиторів Буковини Плішка Андрій Володимирович;  

- голова ради директорів мистецьких шкіл області Грещук Володимир Михайлович

- викладач-методист Кіцманської музичної школи ім. В.Івасюка, лауреат літературно-мистецької премії ім.С.Воробкевича, відмінник культурного шефства над селом, член національної Всеукраїнської музичної спілки  Мельницький Василь Григорович;

- поет, лауреат літературно-мистецької премії ім.Марка Черемшини Йосип Ярославович Палятинський;

- керуючий справами районної ради Шидловський Юрій Іванович;

- директор Буковинського ансамблю пісні і танцю Макар Любомир Миколайович; 

Надзвичайно приємно, що на нашому вечорі була присутня дружина, вірна супутниця життя Миколи Володимировича  Ярослава Омелянівна.

У розмаїтті талантів, якими здавна славиться Буковина, ім’я композитора Миколи Новицького горить яскравою зіркою.   

В залі звучали твори Миколи Володимировича у виконанні хору та народного оркестру «Пісня про Кіцмань», «Земляки». Звучали музичні твори для духових інструментів у виконанні учнів Кравчука Івана, Крупка Дмитра, а пісня «Чекай мене», яка була написана для дружини, прозвучала у виконанні Бойчук Тетяни. Викладацький колектив виконав декілька пісенних творів «Рута-мята», «Де ти, маестро?» та «Кіцманчанки» (соліст Денис Рудяк). А завершував вечір «Святковий марш» Миколи Новицького, який виконав духовий оркестр під керівництвом  Дмитра Федорака.

Кращі учні школи  поклали квіти до могили Миколи Володимировича Новицького. 

 

                            Директор школи                                     І.Мігірюк

 


01.06.13


Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

Традиційно, в Кіцмані, дане свято відзначили танцями, співами та різноманітними дитячими розважальними заходами.

В святкових заходах взяли участь:

танцювальні колективи району

(танцювальний колектив «Лотос» будинку культури смт.Лужани, хореографічна студія Мамаївської музичної школи та дитячий танцювальний колектив РБНТД – керівник Ліля Гарматюк);

учні мистецьких шкіл району

(дитячий духовий оркестр, хор молодших класів, вокальна група, вокалісти Тетяна Бойчук та Анастасія Федик – Кіцманська музична школа ім.В.Івасюка; дует баяністів-акордеоністів Чулінський Анатолій та Сергій Венгринюк, акордеоніст Павло Югас, бандуристка Анна Тащук – Мамаївська музична школа; дует акордеоністів Людмила Семенюк та Віктор Григірчик, вокалістка Марина Танасійчук – Киселівська музична школа; вокалісти Олександра Калинчук та Крістіна Константинюк – Зеленівська музична школа).

Також Кіцманською художньою школою була організована виставка призових робіт учнів школи, а районною дитячою бібліотекою – тематичні виставки літератури: «Слався, величайся зіркою гори, українська книго, серед дітвори!»; «Скільки книг прийшло з книгарні, книги різні, книги гарні! От краса, якби ти міг прочитати їх усіх!».

День захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.


 30.05.13


«Хороший настрій для дітей» 

Під таким девізом успішно представили свою чергову прем`єру, учасники Дитячого Театру Книги «Веселка». Протягом трьох травневих днів з 21.05.2013р., 23.05.2013р. та 28.05.2013р. Юні актори виступили в приміщенні Брусницької бібліотеки – філіал №2, для учнів 1-4 класів Брусницького ЗНЗ І – ІІІст. ім.І.Миколайчука, Кальнівського ЗНЗ І ст. та вихованців Брусницької дошкільної установи. Юні глядачі, переглянули відому казку за новим змістом  - «Дідова дочка і бабина дочка», автор казки -  Олена Різник, обробка тексту та постановка, бібліотекар – Юрій Понич.

Юні актори веселкового театру вже шостий рік поспіль радують своїх ровесників та жителів села своїми театральними постановками. Бібліотека с.Брусниця, працює за новими формами роботи по залученню та обслуговуванню користувачів, цим самим діти мають змогу реалізувати свої  акторські здібності в незвичній обстановці, тобто в бібліотеці.

                        Бібліотекар, бібліотеки с.Брусниця                                                                                    Юрій Понич

22.05.13


Двадцять другого травня на Миколая в будинку культури с. Брусниця відбулася прем’єра дитячої вистави – казки «Коза – Дереза» у виконанні дитячого драматичного колективу який є супутником Брусницького драматичного народного театру ім.. С. І. Терлецького.

Актори вклали всю свою майстерність, щоб якомога яскравіше передати характери героїв. У виставі «Коза-Дереза» всі без винятку розкрили свій талант гри на сцені а саме: Михайло Николайчук, Дарина Панчук, Леся Шемчук, Олександра Григорець, Богдан Татарин, Олег Кіцул, Степан Кіцул, Андрій Вакарук, Назар Хаб’юк, Леся Николайчук. Присутні з цікавістю переглянули виставу, щиро вітали юних аматорів.
Актори та працівники будинку культури продовжують радувати глядачів своїми досягненнями, підтримують напрацювання, творять щоденну закулісну працю, щоб незабаром знову показати своїм односельчанам нову театральну прем’єру.


22.05.13


22 травня 2013 року о 12-00 в приміщенні читального залу Кіцманської районної бібліотеки було проведено флеш-моб «Ми тебе не забули, Тарасе» присвячений 152 річниці перепоховання Т. Г. Шевченка на Чернечій горі. На заході були присутні учні 9-10 класів Кіцманського ЗНЗ.

Флеш-моб проводила Довбуш Б. В. Активні читачі бібліотеки та шанувальники творчості Т. Г. Шевченка читали вірші для присутніх, а саме Борець М., Пукало Я., Ягодзінський В.

Метою заходу було донести до учнів знання про життєвий шлях Т. Шевченка та перепоховання його тіла з Петербурга до Канева, допомогти усвідомити світове значення його творчості.


17.05.13


Працівники галузі культури Кіцманського району 17 травня долучилися до участі у проведенні Дня вишиванки.

Цим самим ми показали, що пам'ятаємо та шануємо українські традиції. Адже із знання свого родоводу, історії рідного краю починається людина. 16.05.13


16. 05. 2013 р. о 11.00 год. Районною дитячою бібліотекою було проведено літературно- музичний ранок до Дня матері «Подаруймо мамі казку» у центрі Соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Дзвіночок».  

 

 

 

16.05.13


Відкриття музейної кімнати Кузьми Смаля

16 травня   в Кіцманській музичній школі ім.В.Івасюка відкрито музейну кімнату фольклориста, музикоетнолога, композитора, лауреата багатьох премій Кузьми Антоновича Смаля. В кімнаті знаходяться особисті речі композитора, його нагороди та багато фонозаписів народної музики з багатьох куточків України. 

На вечорі, присвяченому відкриттю музейної кімнати, звучали теплі спогади його товаришів, колег по роботі:  голови обласної просвіти Остапа Савчука, начальника відділу культури національностей та релігій Олександра Юркова, місцевих поетів  Йосипа Палятинського та Ореста Клайника, журналіста Мирослава Куєка, голови обласної організації інвалідів Миколи Рошка, голови жіночого товариства Наталії  Білової, колишнього завуча школи Василя Мельницького та викладача Дарії Стасюк. 

В спогади впліталися твори  Кузьми Смаля у виконанні учнів та викладачів школи. А завершився вечір - спомин покладанням квітів до могили  митця.  

                                  Директор школи                                           І.Мігірюк


 09.05.13


9 травня 2013 року в м. Кіцмань відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 68-ї річниці Дня Перемоги. Вже кілька років поспіль свято Перемоги розпочинається урочистим парадом. Очолювала колону автівка з символічною богинею Перемоги - Нікою, яка тримала в руках запалений факел. Далі марширували юнаки у військовій формі, духовий оркестр, який виконував марші, за ними - автомобілі з ветеранами і кілька сотень кіцманчан, які прийшли вшанувати безсмертний подвиг солдатів та трудівників тилу, що всіма силами наближали Перемогу. Більшості з них уже немає серед живих. За душі тих, хто поліг у боротьбі з фашизмом, присутні на мітингу помолилися разом з настоятелем Свято-Миколаївської церкви отцем Юрієм.

Щирими, трепетними словами з фронтових листів розпочалися урочистості біля меморіалу Слави. Скільки віри, надії і сподівань було у кожному рядку, що писали солдати своїм найдорожчим та найріднішим людям!

З вітальними словами виступили: голова районної державної адміністрації – О.Унгурян, голова районної ради – В. Ящук, міський голова – С. Булега.

Напередодні 68 річниці Перемоги на меморіалі Слави викарбували прізвище одного з шести досі невідомих солдатів - Федора Яковича Козулі, який загинув у 1944 році у Кіцмані і похований в братській могилі. Саме на 9 травня у Кіцмань приїхала Надія Яківна Кудрявцева-Кузнєцова – племінниця Федора Яковича Козулі та розділила радість і сум свята разом з кіцманчанами.

На святі звучали тематичні пісні, які виконали  Юрій Чорней, Яна Баланецька, Денис Рудяк, жіноче тріо із Зеленівської музичної школи. Їх доповнювали яскраві хореографічні композиції танцювальних колективів «Колос» з Мамаївців та «Драчинецький сувенір».

Наприкінці урочистостей прозвучав збройний залп на честь Перемоги, в блакитне небо здійнялися голуби - символи миру.

Після закінчення урочистостей кіцманчани дивилися постановки на теми Великої Вітчизняної війни, які демонстрували театральні колективи районного Будинку народної творчості та дозвілля, будинків культури с. Брусниця та с. Драчинці. Також всіх бажаючих пригощали традиційною солдатською кашею.

 

21.04.13


21 квітня 2013 року в районному Будинку народної творчості та дозвілля відбувся районний конкурс хореографії.

Конкурс розпочався з вітальних слів начальника відділу культури, національностей та релігій О.Юркова, який зазначив, що Кіцманська земля багата талантами і що нашим завданням сьогодні є популяризації й розвиток дитячої та молодіжної хореографії, українського народного танцю; підтримка талановитих хореографів, виконавців і колективів.

За рішенням журі, під головуванням балетмейстера Хащового І.Є., серед 18 учасників району перемогу здобули:

перше місце

    в старшій віковій категорії – Колектив сучасного танцю «Екстрім» (с.Драчинці);

    в молодшій віковій категорії – танцювальний колектив (с.Мамаївці).

друге місце

    в старшій віковій категорії – ансамбль сучасного танцю «Діско» (с.Мамаївці);

    в молодшій віковій категорії – студія народного та сучасного танцю «Сонечко» (с.Драчинці).

третє місце

    в старшій віковій категорії – танцювальний колектив «Родина» (с.Витилівка);

    в молодшій віковій категорії – Танцювальний колектив (с.П’ядиківці).

Переможці конкурсу були нагороджені грамотами та відповідними грошовими винагородами.


14.04.13


«Писанка мальована – з любов’ю  подарована»

14 квітня 2013 року  працівниками галузі культури с.Стрілецький Кут проведено майстер-клас по писанкарству та книжкова виставка «Великдень всіх нас на гостини просить» прикрашена плакатами із зразками писанок, ілюстрації символів.

Під час творчої роботи писанкарі мали змогу власноруч виготовляли писанки та послухати великодні пісні й вірші. Майстер–класи будуть проводитись на протязі двох неділь, аж до самого Великодня, щоб всі охочі попробували себе в даному дійстві.

Кожен учасник по завершенню майстер-класу отримав власне творіння – писанку щиро повіривши, що вона принесе родині взаєморозуміння, щедрість, чистоту почуттів, здоров’я, і благополуччя.

Коли береш у руки це маленьке диво розумієш, що ми спадкоємці прадавньої української культури, маємо зберігати і продовжувати традиції українського писанкарства.


 8-11.04.13


З 8 по 11 квітня 2013 в. в м. Чернівці проходив V Міжнародний конкурс  виконавців на духових та ударних інструментах «Сурми Буковини».  

В конкурсі брали участь учні з Болгарії, Росії, Білорусії та різних міст України. 

Від Чернівецької  області в різних категоріях  виступили 11 учнів. З них  двоє учнів Кіцманської музичної школи ім.В.Івасюка.  Це учень 3-го класу Кравчук Іван та учень 2-го класу Філіпчук (викладач-методист Федорак Дмитро Онуфрійович, концертмейстер Федорак  Любов Іванівна).

За результатами конкурсу Кравчук Іван отримав ІІІ місце, Філіпчук Іван – ІV місце, а їх викладач був нагороджений грамотою за професійну підготовку учнів до конкурсу «Сурми Буковини».

Вітаємо з перемогою учнів та викладачів! 

07.04.13


7 квітня 2013 року в районному Будинку народної творчості та дозвілля вперше відбувся районний конкурс «Кіцманські пересмішники», який проводився з метою розвитку дитячої та молодіжної художньої виконавської майстерності, сприяння популяризації художнього читання та театрального мистецтва, підтримки обдарованих читців-гумористів, відкриття юних обдарувань та сприяння розвитку їх творчої особистості.

З вітальними словами до всіх присутніх звернувся начальник відділу культури, національностей та релігій Кіцманської районної державної адміністрації – О.В. Юрков, який побажав учасникам успіху, а глядачам хорошого настрою.

Конкурсна програма кожного учасника була представлена двома номерами такими як: байка, гумореска, монолог, фейлетон, проза (комедійного характеру).

Журі під головуванням Пілата В.І. – завідувача кабінету учбово-методичного центру Буковини, віце-президента Європейської організації народних культур, директора театру «Колиска миру» серед 14 учасників визначили переможців, якими стали:

        в І категорії (вік учасників 6 - 12 років)

перше місце – Лунгул Мар’яна (с. Драчинці);

друге місце – Корнута Денис (с.Хлівище);

третє місце – Сідор Катерина (с. Берегомет).

в ІІ категорії (вік учасників 13 - 25 років)

перше місце – Небеснюк Оксана (смт. Лужани);

друге місце – Мойсюк Альона (с.Драчинці);

третє місце – Диделюк Богдан (с.Мамаївці).

Переможці конкурсу були нагороджені грамотами та відповідними грошовими винагородами. 


05.04.13


05.04.2013 в Драчинецькому ЗНЗ відбулись спортивні змагання з шашок на першість села Драчинці серед дітей та молоді шкільного віку у двох вікових категоріях:

Змагання організували та провели працівники будинку культури села Драчинці та вчитель фізичної культури ЗНЗ – М.К.Токарюк за фінансової підримки сільського голови К.С.Прокопця та директора будинку культури О.П.Верстюка.

У молодшій категорії серед 14 учасників перемогу здобули:
Прокопець Михайло (1-місце), Змійовський Назарій (2-місце), Аврам Вадим та Змійовський Роман (3-місце).

У середній категорії серед 16 учасників перемогу святкували: Аврам Катерина (1-місце), Бельцик Андрій (2-місце), Щербаньов Максим, Верстюк Юрій, Урсуляк Євген та Мойсюк Альона (3-місце).

Переможці були нагороджені дипломами та заохочувальними призами.


27.03.13


27 березня 2013 року в Чернівецькій обласній філармонії відбувся заключний концерт переможців огляду-конкурсу обласного рівня Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена». 

Від Кіцманського району перемогу здобули:

 • Мороз Христина учениця 5-го класу фортепіанного відділу Кіцманської музичної школи ім.В.Івасюка (викладач Григоряк Галина Дмитрівна);
 • Кадищук Андрій учень 6-го класу духового відділу Киселівської музичної школи (викладач Танасійчук Василь Якович);
 • Мельник Іван учень 3-го класу Кіцманської художньої школи (викладач Гордей Богдан Олександрович);
 • Кузик Станіслав учень 4-го класу Кіцманської художньої школи (викладач Кудринський Любомир Вікторович), який представлятиме Буковину на Всеукраїнському рівні. 

Вітаємо юних кіцманчан та їхніх викладачів з перемогою й бажаємо подальших успіхів та високих досягнень!


26.03.13 


26 березня 2013 року в Лашківській сільській бібліотеці відбувся дитячий ранок «З книгою подружишся – розуму наберешся». Діти читали вірші. Відгадували загадки про казкових героїв, із захопленням складали разом вірш про книгу, слухали юних співачок Марину та Юлію Рудяк.


22.03.13


22 березня 2013 р. об 11.00 год. в районній дитячій бібліотеці відбувся районний конкурс «Найкращий читач України – 2013», в якому взяли участь 7 учасників сільських бібліотек району та Кіцманської районної бібліотеки.

Членами журі були: Сухолотюк О. М. – директор Кіцманської центральної бібліотечної системи, Максимюк Г. М. – директор будинку дитячої творчості, Краснова А. М. – бібліотекар с. Реваківці, вони і визначили переможців - Олена Кричун із с. Драчинці та Мирослава Борець м. Кіцмань. Їм було вручено грамоти та цінні подарунки.

В кінці конкурсу з вітальним словом виступила Сухолотюк Орися Миколаївна і побажала учасникам подальших успіхів в творчих доробках.


21.03.13


21 березня в приміщенні центральної районної бібліотеки була проведена година поезії «Поезії не змовкне джерело» приурочена до Всесвітнього дня поезії. На захід були запрошені студенти Кіцманського державного аграрного технікуму.

Свої твори прочитали – Йосип Палятинський, Сільва Заєць, Михайло Яровий, Наталія Білова. З поетичним словом присутніх ознайомили Іванна Мажар, Людмила Разінкіна, Валентин Ягодзінський, а також учні Кіцманської гімназії (керівник Дарчук Антоніна). Ведучою свята була Довбуш Богдана – координатор Інтернет-центру.


17.03.13 


17 березня 2013 р. в будинку кульутри с. Ошихліби відбувся конкурс «Таланти твої, Ошихліби», в якому взяли участь учасники художньої самодіяльності будинку культури с. Ошихліби та колективи дитячого садка під керівництвом Тетяни Барбір. 

В конкурсі змагалися – танцювальні колективи під керівництвом Галини Лупул і Тетяни Руснак, вокально-інструментальний ансамбль «Ритм»,  саксофоніст Арсен Бабюк, жіноча і чоловіча вокальна група, дует – Марія Поштар і Аня Луцяк, дует – Сергій Гуцул і Аня Луцяк та солісти: Крістіна Никифорюк, Галина Лупул, Люба Бойда, Крістіна Максимчук, Анна Лупул, Наташа Друцул, Ліза Бабюк, Тетяна Петришина, Сергій Гуцул. Ольга Івасюк представила свої роботи по декоративно-прикладному мистецтву. 

 Ведучою була Надія Гуцул – студентка училища мистецтв імені С.Воробкевича. 

Районне журі під головуванням Анучкіна Ярослава – керівника вокально-інструментального ансамблю «Акорд» будинку дитячої творчості м.Кіцмань, вирішили не визначати переможців, оскільки всі учасники представили свої таланти на високому рівні, за що були нагороджені грамотами та грошовими винагородами. 

Спонсорами конкурсу були агрофірма «Мрія», ТОВ «Ошихлібське». За що організатори конкурсу висловлюють їм щиру подяку.


13.03.13


13 березня 2013 року з нагоди 554 річниці першої згадки про село Драчинці (13 березня 1459 р.) було проведено сільські творчі конкурси серед дітей та молоді шкільного віку: дитячого малюнка та читців-декламаторів на тему: «Моє рідне село найкраще в світі». Які спільно підготували та провели вчителі Драчинського ЗНЗ І-ІІІ ст. та працівники будинку культури при підтримці сільського голови К.С. Прокопця. 

В конкурсі дитячого малюнка який тривав більше двох тижнів брало участь 20 юних художників серед яких журі конкурсу визначило переможців, це Назарій і Роман Змійовські та Артименко Надія - перше місце, другими були – Будз Ганна, Сава Сільва, Савчук Юля, третіми – Сава Євген, Костенюк Михайло, Кричун Анастасія, Будз Олена. Кращі творчі роботи поповнили виставку дитячого малюнка яка діє в будинку культури. А читці – декламатори які змагались в двох вікових категоріях від 7 до 12 та від 13 і старше. Підготували до дня народження села по два поетичні твори, один з них на гумористичні теми. В молодшій групі найкращими були: Лунгул Мар’яна, Бельцик Андрій, Васілко Іван. А в старшій перемогу здобули: Мойсюк Альона, Курчак Тетяна, Піц Вікторія.

Кращі серед декламаторів в своїх вікових категоріях приймуть участь в районному конкурсі читців-гумористів «Кіцманські пересмішники».

Переможці конкурсів були нагороджені від організаторів дипломами та призами. 

 

09-10.03.13 


9 та 10 березня в клубі с. Витилівка було проведено святкові заходи з нагоди відзначення Міжнародного жіночого дня 8 березня та 199-ї річниці від дня народження великого українського кобзаря Т.Г.Шевченка. У святкуванні взяли участь танцювальний колектив Вікторії Зоріної, учні музичної школи ім.В.Івасюка та учасники самодіяльних колективів клубу. 


07.03.13  


 

Із землі ще не зійшов сніг, а в душу вже проситься весна. Її тепле дихання нагадує про свято - День жінки. Сьогодні всі сприймають 8 Березня як прихід весни, день любові й поклоніння прекрасній статі.

Отож, 7 березня о 15:00, в приміщенні районного Будинку народної творчості та дозвілля відбулися урочистості та святковий концерт присвячений Міжнародному жіночому дню.

 Нехай у Вашому серці завжди квітне весна, даруючи радість творчого натхнення, приємні несподіванки і душевний комфорт!

Зі святом Весни, Вас!


 

 


 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
Володимир ІвасюкАні ЛоракІван МиколайчукГешко ІванДуєт "Писанка"
Статистика
Користувачі : 1
Зміст : 20
Переглянути хіти змісту : 17659